Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 158 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow W POLSCE III arrow zrobimy wiele rzeczy dobrych, a dzięki Tadeuszowi Mazowieckiemu również i mądrych
Thursday 02 April 2020 14:58:53.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
zrobimy wiele rzeczy dobrych, a dzięki Tadeuszowi Mazowieckiemu również i mądrych Drukuj Email
Wpisał: OSZOŁOM   
14.10.2010.

zrobimy wiele rzeczy dobrych, a dzięki Tadeuszowi Mazowieckiemu również i mądrych

[Z notatnika OSZOŁOMA]

No i znienawidzona po rządach tuż po okrągłym stole Unia Demokratyczna a później Unia Wolności ostatnio przepoczwarzona w Platformę Obywatelską rozsiadła się na stołkach rządzących a obecnie zawładnęła pałacem prezydenckim.

Jak widać pamięć Narodu słaba, bo skreślała ich z list wyborczych równo a teraz wyniosła na szczyty tylnymi drzwiami... [te, Oszołom, mniej piwa, a więcej logiki: Dyć ich nie wyniosła słaba pamięć Narodu, lecz HUCPA  poparta bandycką ordynacją wyborczą; a teraz- „Bronek” wykonuje polecenia „starszych i mądrzejszych”... MD] 

Z komunistami podobnie: raz ich obalają a potem przywracają do władzy i to w większości ubeków... Ludzie chyba trzeba się raz opamiętać bo można zwariować. Po co było obalać komunę, ONI i tak  się dogadywali...

Podpisane - oszolom Piotr Z

PS Poniżej co jest na stronie prezydenckiej...

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,779,prezydent-powolal-nowych-doradcow.html

Tadeusz Mazowiecki, Henryk Wujec, Jan Lityński, Jerzy Pruski, Roman Kuźniar i Jerzy Osiatyński zostali doradcami prezydenta. Podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, Bronisław Komorowski powiedział, że zespół jego doradców ma budować ducha Kancelarii Prezydenta, kształtować sposób myślenia i działania.

Jak zaznaczył chciałby, aby zespół ten był w stanie zrealizować zapowiadane przez niego przed wyborami dążenie do tego, by Kancelaria Prezydenta była miejscem debaty, krzyżowania się dróg różnych formacji politycznych, różnych sposobów myślenia i różnych pomysłów na Polskę.

- Chciałbym ujawnić moje głębokie wzruszenie, że mogę wśród moich doradców witać Tadeusza Mazowieckiego wraz z jego gigantycznym doświadczeniem, wielką mądrością i wielkim formatem człowieka i polityka - podkreślił. Bronisław Komorowski podziękował byłemu premierowi za przyjęcie jego propozycji. Przypomniał, że współpracę z Mazowieckim rozpoczął w czasach, gdy ten był pierwszym niekomunistycznym szefem polskiego rządu.
Zwracając się do pozostałych powołanych doradców prezydent powiedział, że z każdym z nich spotykał się w ważnych dla siebie momentach i chwilach i każdemu z nich coś zawdzięcza.
Bronisław Komorowski, jak dodał, chciał wyróżnić wspomnieniem istotnym Jana Lityńskiego, którego zna najdłużej i chyba w sposób najbardziej nietypowy go poznał, bo w celi w Pałacu Mostowskich, na tak zwanym "dołku". - Wprowadzono kolegę, który działał też w opozycji, ale się jeszcze nie znaliśmy, w ten sposób poznałem Jana Lityńskiego - wspominał.
Prezydent mówił, że chciałby wymienić jeszcze jednego doradcę, który nie otrzymał wprawdzie nominacji, a jest niesłychanie dla niego ważny. Dodał, że chodzi o żonę Henryka Wujca - Ludwikę, z którą - jak mówił - współpracował w różnych, niesłychanie ciekawych momentach. - Dzisiaj, Heniu, wręczając tobie nominację na doradcę prezydenta RP, taką miałem myśl, że wręczam wam dwojgu - mówił Komorowski.

            [noo, Ludka, z domu OKRENT, koniecznie do Bronka! md]


- Liczę na to, że zrobimy wiele rzeczy dobrych, a dzięki Tadeuszowi Mazowieckiemu również i mądrych - w ten sposób prezydent skończył swoje wystąpienie.
            Tadeusz Mazowiecki po odebraniu nominacji zadeklarował w rozmowie z dziennikarzami, że chce, by Pałac Prezydencki stał się miejscem spotkań Polaków, często o różnych poglądach, aby godził, a nie konfliktował. Dodał, że przyjął propozycję prezydenta, ponieważ bardzo mu zależy na tym, aby prezydentura Bronisława Komorowskiego była dobra, spełniała wszystkie zapowiedzi z orędzia.
            Mazowiecki zwrócił uwagę, że będzie doradzał prezydentowi w sprawach strategicznych. - Nie widzę jakiejś szczególnej dziedziny dla siebie, będą to zarówno problemy wewnętrzne, jak i zagraniczne - mówił. Dodał, że pozostali doradcy powołani we wtorek będą mieli pewne dziedziny swojej aktywności, doradztwa. Nie określił jednak jakie.
            Pytany o swe plany, Mazowiecki powiedział, że chce doprowadzić do dużego spotkania dotyczącego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Nie wykluczył, że z jego działalności będą wynikały ...

[ i bla-bla, i bla-bla, ale to groźne dla Polski bla-bla... Aha, jeszcze i ble-ble..  MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.