Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow ZIMA rządu \"braci\" arrow Mosbacher: Uber- mensch?? --- A "rząd" móóóówi TAK...
Monday 25 May 2020 09:49:43.29.
migawki
 

Michael, Michael of the morning,
Fresh chord of Heaven adorning,
Keep me safe today,
And in time of temptation
Drive the devil away. Amen.

=======================================================

Ani ja, ani mój brat, ani moja żona nie mamy sobie nic do zarzucenia”

To go jeszcze nie zdymisjonowano ???

 

APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA, do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli.

 

[PORADNIK przewrotny]. Co robić gdy kapłan zmusza do przyjęcia Komunii Św. na rękę?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Mosbacher: Uber- mensch?? --- A "rząd" móóóówi TAK... Drukuj Email
Wpisał: Żorżeta   
09.01.2019.

Mosbacher: Uber- mensch??

A "rząd" móóóówi TAK...

Mamy kolejny list ambasador USA! Tupnęła nogą i wstrzymała ustawę

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ujawniamy-list-georgette-mosbacher-do-ministra-andrzeja-adamczyka-ws-ubera/3velfzg#slajd-3Jak ustalił Fakt, poza listami do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie stacji TVN i do ministra zdrowia w sprawie leków firmy Roche, ambasador USA Georgette Mosbacher w podobny sposób załatwiała interesy z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Fakt dotarł do listu, w którym domaga się... odstąpienia od przepisów, które miały zamknąć polski rynek dla firmy Uber!

Uber to aplikacja mobilna, która służy do zamawiania transportu samochodowego przez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji. Za „taksówkę” w Uberze może robić każdy, kto ma samochód – bez żadnej licencji, znajomości miasta czy zaświadczenia o niekaralności. Plusem dla klientów jest niska cena i łatwość dostępu. A taksówkarzom odbiera chleb, bo oni do stawki muszą doliczyć podatki, koszty licencji, i członkostwa w korporacji taksówkowej.

Uber powstał w USA. W kilku krajach Europy rządy zakazały już działalności Ubera. W Polsce takie zapowiedzi też się pojawiały, ale bez konkretów. Aż do 17 października. Wówczas resort infrastruktury niespodziewanie – na dzień przed protestami taksówkarzy przeciwko Uberowi! – wysłał do komisji prawnej Rady Ministrów projekt ustawy o transporcie drogowym. Sęk w tym, że kompletnie różnił się od tego, nad którym prace toczyły się od miesięcy, i który opiniował tak Uber, jak i korporacje taksówkowe.

Wprowadzał m.in. konieczność posiadania przez pośrednika wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub posiadania numeru w KRS, co praktycznie blokowało możliwość działalności Ubera w Polsce.

Kilka dni później, 25 października, Mosbacher napisała do ministra ostry list. Ambasador USA zażądała w nim odstąpienia od projektu i zagroziła, że w przeciwnym razie może to zamrozić planowane inwestycje amerykańskie w Polsce.

Potraktowała nas jak republikę bananową. Choć minister tłumaczył jej, że Uber działa bezprawnie w Polsce, była głucha na argumenty – mówi nasz rozmówca z Kancelarii Premiera, które również dostało kopię listu. Tym samym potwierdzają się nasze informacje, że w listopadzie doszło do spotkania ministra z Mosbacher. Niedługo potem pojawiły się przecieki, że mimo sprzeciwu Adamczyka, temat ograniczenia działalności Ubera w Polsce jest zamknięty. – Być może odbędzie się jeszcze jakaś gra pozorów, ale przed wyborami nic się nie wydarzy, bo nikt nie postawi się naszemu największemu sojusznikowi – tłumaczy nam żródło w resorcie Adamczyka. 

Zmieniony ( 09.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.