Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow owsiki arrow Gdański Finał WOŚP zorganizowano na podstawie... Prawa drogowego
Tuesday 01 December 2020 00:50:23.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gdański Finał WOŚP zorganizowano na podstawie... Prawa drogowego Drukuj Email
Wpisał: Finał WOŚP   
15.01.2019.

Gdański Finał WOŚP zorganizowano na podstawie... Prawa drogowego

http://www.wykop.pl/ramka/4748051/gdanski-final-wosp-zorganizowano-na-podstawie-prawa-drogowego/


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku nie miał statusu imprezy masowej. Został zorganizowany na podstawie przepisów Prawa o ruchu drogowym; wiążą się z tym mniej restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł po tym, jak został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę podczas gdańskiego... Finału WOŚP.

Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
11 grudnia został złożony wniosek o zgodę na tzw. wykorzystanie drogi w sposób szczególny. Pozytywna decyzja została wydana 28 grudnia przez Zespół do spraw Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta – z upoważnienia prezydenta Gdańska – i dotyczyła Targu Węglowego i ul. Bogusławskiego.
20 grudnia organizatorzy otrzymali także od komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku pozytywną opinię dotyczącą wniosku o zorganizowanie imprezy na Targu Węglowym.
Wymogi wobec imprezy organizowanej na zasadzie wykorzystania drogi w sposób szczególny są mniej restrykcyjne niż wobec imprezy masowej; nie wymuszają na organizatorze m. in. wyznaczenia kierownika do spraw bezpieczeństwa.

Jak twierdzi organizator, w ten sposób imprezę zakwalifikował urząd miasta.

Jak jednak wynika z dokumentów, wobec organizatorów postawiono wymagania zbieżne z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych.

Zmieniony ( 15.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.