Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Ksiądz Dunin-Borkowski wyjaśnił, dlaczego nie będzie modlił się za Adamowicza.
Thursday 09 April 2020 18:40:18.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
Laudetur Iesus Christus!  Chcą uderzyć w Wielki Czwartek, bo zauważyli, że nie ma oporu:  Ani MODLITWY.

Konieczne egzorcyzmy, bo to ewidentnie sprawa Złego. Jeden biskup je dziś [Wielka Środa] odprawia w intencji otrzeźwienia rządu i parlamentu. I będzie kontynuował w następnych dniach. Parę sekretariatów kurii metropolitalnych  ma wyłączone telefony z powodu wirusa [!!!] W innych – nie odbierają telefonów. Módlmy się. 

Wielki Czwartek, 14-ta: To jednak ośmielili się uderzyć w Pana Boga: zakazują Mszy, nawet na ledwo 50 osób, w Wielkanoc! Na Sądzie będzie im to policzone, a zapewne - i wcześniej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ksiądz Dunin-Borkowski wyjaśnił, dlaczego nie będzie modlił się za Adamowicza. Drukuj Email
Wpisał: Ksiądz dr. Dunin-Borkowski   
15.01.2019.

Ksiądz Dunin-Borkowski wyjaśnił, dlaczego nie będzie modlił się za Adamowicza.

"Czy Jezus modlił się za Heroda?"

Czy w neo-kościele jest przymus modlenia się za celebrytów?

[Podaję to za wrogim prawdzie i logice portalem. Proszę o coś pisanego autorstwa samego Księdza. M. Dakowski]


https://natemat.pl/260629,ksiadz-dunin-borkowski-nie-chce-sie-modlic-za-adamowicza-po-ataku-nozownika


Cała Polska trzyma kciuki [a trzymajcie, trzymajcie.. Czy to mu pomoże? MD] za Pawła Adamowicza, który walczy o życie w gdańskim szpitalu po ataku nożownika na finale WOŚP. Jednak niektórzy przedstawiciele Kościoła nawet w takiej chwili nie potrafią stanąć na wysokości zadania i choćby zamilknąć.

Dla duchownego nie ma znaczenia fakt, że prezydent Gdańska został bestialsko zaatakowany i walczy o życie. Ksiądz Dunin-Borkowski nazywa Pawła Adamowicza celebrytą i pisze, że jest mu obojętny.

"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?" – tłumaczy na Twitterze ksiądz Jacek Dunin-Borkowski.

Ksiądz Dunin-Borkowski wcześniej wsławił się homofobicznymi tweetami. Pisał o "pladze pedalstwa", która jego zdaniem nie jest związana z celibatem. "Pedał jest trochę mniej widoczny, szczególnie jak się księża pieprzą ze sobą. No i nie mają dzieci" – napisał w wrześniu 2018 na Twitterze.

===============

Jego argumentacji najwyraźniej nie przyjmuje diecezja warszawsko-praska, której podlega ks. Dunin-Borkowski. Hierarchowie [‘?? MD] diecezji wydali w tej sprawie oświadczenie. "Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu" - pisze Dyrektor Biura Prasowego diecezji Jakub Troszyński. [to świecki urzędnik, nie hierarcha ! MD]

tyle znalazłem:

JacekDunin-Borkowski‏ @DuninBorkowski Jan 14

dla nielicznych, którzy myślą i są katolikami: Napisałem tylko, że katolik nie ma OBOWIĄZKU modlitwy za kogokolwiek, a MOŻE się modlić za każdego

Zmieniony ( 15.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.