Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 19 arrow Kara śmierci zamiast walki z "mową nienawiści" !
Thursday 28 May 2020 09:06:16.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Kara śmierci zamiast walki z "mową nienawiści" ! Drukuj Email
Wpisał: Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza i Jacek Wilk   
16.01.2019.

Kara śmierci zamiast walki z mową nienawiści!

Mocna konferencja po śmierci Pawła Adamowicza

https://nczas.com/2019/01/16/kara-smierci-zamiast-walki-z-mowa-nienawisci-mocna-konferencja-po-smierci-pawla-adamowicza-video/

We wtorek 15 stycznia odbyła się w Sejmie konferencja partii Wolność po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza i Jacek Wilk zaapelowali o przywrócenie kary śmierci w Polsce.Gdyby była kara śmierci Stefan W. by nie zamordował. (…) Ci którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach ludzi pomordowanych przez morderców, którzy boją się kary śmierci, ale jej obecnie nie ma – mówił Korwin-Mikke.Posłowie partii Wolność Jakub Kulesza i Jacek Wilk skierowali interpelację do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Po pierwsze „jakie jest zdanie ministra w sprawie kary śmierci za najcięższe zbrodnie?”.

Po drugie „czy minister poprze rozpisanie referendum w sprawie kary śmierci?”.

Kulesza przypomniał, że więcej Polaków popiera karę śmierci.

Po trzecie „czy ministerstwo pracuje nad ustawą przywracającą karę śmierci?”.

Zbigniew Ziobro w 2004 roku był przedstawicielem grupy posłów PiS, którzy wówczas przygotowali projekt przywracający karę śmierci. Został on wówczas odrzucony – wskazywał Kulesza.

Czwarte pytanie dotyczy tego „ile będzie kosztowało utrzymanie przez 40 lat Stefana W., który zamordował Prezydenta Adamowicza?”. Korwin-Mikke przypomniał, że zbierał kiedyś podpisy pod projektem kary śmierci, ale został on odrzucony przez Sejm.

Będą się niestety zdarzać takie czyny przy których inna kara niż kara śmierci, jest po prostu kpiną z ofiary i elementarnych zasad sprawiedliwości. (…) Musi być taka kara, żeby system kar miał podstawowe zasady sprawiedliwości – przekonywał Jacek Wilk.

Zmieniony ( 16.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.