Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow prawo 18 arrow Bajeczne życie "madryckiej trójki"
Saturday 22 February 2020 22:29:08.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Bajeczne życie "madryckiej trójki" Drukuj Email
Wpisał: fakt   
28.01.2019.

Bajeczne życie "madryckiej trójki"

[Tak środowiska ich „panom” niechętne pisały w 2016 roku. To „politycy nowego typu”

O Misiewiczu pisywali oddzielnie. MD]

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/madrycka-trojka-adam-hofman-mariusz-antoni-kaminski-i-adam-hofman-maja-sie-swietnie/46fps90#slajd-1Wydawało się, że tzw. afera madrycka ich pogrzebie. Tymczasem Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki mają się dziś lepiej niż kiedykolwiek. A w PiS patrzą na ich kariery z zazdrością. O tym, jak pełnymi garściami korzystają z "dobrej zmiany" pisze "Polityka".Zanim prokuratura umorzyła sprawę "madryckiej trójki", wszyscy zostali usunięci z PiS i żaden nie załapał się na listy w wyborach w 2015 r. Ocalał jedynie czwarty, Dawid Jackiewicz, wówczas europoseł, który w eskapadzie uczestniczył prywatnie. Dziś jest ministrem skarbu i należy do najbardziej wpływowych graczy w PiS. Ale i jego przyjaciołom, choć formalnie wylądowali poza polityką, wiedzie się doskonale.

Bo, jak pisze tygodnik, Hofman, Kamiński i Rogacki, to politycy nowego typu. Mają kontakty, pieniądze i wpływy, ale nie ponoszą odpowiedzialności przed wyborcami, nie podlegają minimalnej choćby kontroli ze strony mediów, nie muszą składać oświadczeń majątkowych. I to im bardzo odpowiada. "Wreszcie mogę się napić wina do lunchu i tabloidów to nie obchodzi" - mawia Hofman. Czym się zajmują?

Mariusz Antoni Kamiński na początku roku założył Warszawskie Centrum Legislacyjne. W piątym miesiącu działalności, nie narzeka na brak klientów. - Ciągle pojawiają się nowi - mówi "Polityce". Skąd przychodzą? - Nie jestem przecież anonimowy. Jestem doktorem prawa i atutem jest osiem lat doświadczenia przy Wiejskiej, a w mojej branży to wiedza bezcenna. Tego nie da się nauczyć z książek - opowiada "Polityce". Za co klienci mu płacą? Kamiński przedstawia to tak: doradza firmom, jak projekt ustawy, nad którym pracuje rząd albo Sejm, wpłynie na ich branże, ile czasu potrwa proces legislacyjny, jakie mają perspektywy i jaką strategię powinni przyjąć wobec tych zmian. - Przygotowuję analizy prawne, wyjaśniam, jak wygląda praktyka sejmowa, monitoruję prace legislacyjne - dodaje.

Adam Rogacki dostał z kolei miejsce w zarządzie PKN Orlen Paliwa. Zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Ta lukratywna nominacja wywołała pomruki niezadowolenia w partii. Były naciski, by zrezygnował, ale za Rogackim wstawił się Jackiewicz. Cytowany przez "Politykę" znajomy hofmanowców mówi, że ulokowanie Rogackiego w Orlenie to sygnał dla rynku, przede wszystkim dla prywatnych firm, że "trzej muszkieterowie" w PiS trzymają się mocno i warto dbać o biznesowe kontakty z nimi. Bo, choć ważniejsze stanowiska Jackiewicz konsultuje z Kaczyńskim, to w spółkach buduje też własne wpływy.

I Adam Hofman radzi sobie świetnie. Założył agencję PR Komunikacja Adam Hofman. Obsługuje m.in. jedną z sieci telefonii komórkowej. Jego gabinet w prestiżowym Warsaw Financial Center, na 26. piętrze, sąsiaduje ze spółką R4S, którą założyli Michał Wiórkiewicz (asystent byłych premierów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego) i były rzecznik policji Mariusz Sokołowski. Swoją firmę piarową ma też Ilona Klejnowska-Kamińska, żona Mariusza Antoniego. Choć Hofman odżegnuje się od kontaktów ze spółkami Skarbu Państwa, to tak naprawdę od niego - jak mówią w PiS - zależy, kto dostanie intratną posadę.

Miał stać za nominacją nowego prezesa Tauronu, Remigiusza Nowakowskiego. W marcu bawił się na jego imprezie urodzinowej także w towarzystwie prezesa Energa SA Dariusza Kaśkowa. Dobre miejsce musiało znaleźć się też dla Roberta Pietryszyna, przyjaciela Hofmana ze studiów, który pożyczał mu pieniądze: został oddelegowany na p.o. prezesa koncernu paliwowego Lotos, z perspektywą na pełnoprawną prezesurę.

Jak pisze "Polityka", nie byłoby tych wszystkich sukcesów hofmanowców, gdyby nie Jackiewicz, łącznik Hofmana i spółki z rządem. Drugim, może nawet ważniejszym ich sojusznikiem jest sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i wiceprezes PiS Adam Lipiński, który nieraz ratował ich z tarapatów i teraz ich wspiera. Ale i sam Jarosław Kaczyński jest "synowi marnotrawnemu" przychylny. - Adam ma otwarte drzwi do prezesa - twierdzi jeden z szeregowych posłów PiS. ("Polityka"/JOSIE)

===================

mail: 

Przeczytałam własnie u Ciebie o bajecznym życiu madryckiej trójki. Gdyby chcieć napisac prawdę, to należałoby wspomniec, że Hoffmann. Kaminski i Jackiewicz to eskimosi, dlatego włos im z głowy spasc nie może, szczególnie pod parasolem takiego wybitnego eskimosa jak Lipiński. Co do Rogackiego - nie wiem, czy też eskimos, czy tylko szabesgoj.

J


Zmieniony ( 29.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.