Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papieże 19 arrow Prof. Jacek Bartyzel komentuje heretycką deklarację międzyreligijną w Abu Zabi
Monday 09 December 2019 10:41:48.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Prof. Jacek Bartyzel komentuje heretycką deklarację międzyreligijną w Abu Zabi Drukuj Email
Wpisał: Franciszek   
05.02.2019.

Prof. Jacek Bartyzel komentuje heretycką deklarację międzyreligijną w Abu Zabi

Jawne pogwałcenie Pierwszego Przykazania, Bożego Prawa i należnej Panu Bogu wyłącznej czci.

5 lutego 2019 https://wrealu24.pl/prof-jacek-bartyzel-komentuje-heretycka-deklaracje-miedzyreligijna-w-abu-zabi/


Goszcząc na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi papież Franciszek oraz wielki imam Al-Azhar, podpisali wspólną deklarację o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia. Dokument ma stanowić kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem, ale jest też stanowczym apelem do wspólnoty międzynarodowej. – tyle oficjalny komunikat Vatican News.

W świecie katolickim nie jednokrotnie podnoszono kwestię nieformalnej herezji Franciszka, jak chociażby zrobił to przebywający “na zesłaniu” w Polsce abp. Jan Paweł Lenga.

Profesor Jacek Bartyzel zapytuje wręcz retorycznie:  “Czyż deklaracja indyferentyzmu religijnego, całkowicie sprzecznego z dwutysiącletnim nauczaniem Kościoła, nie jest ostatecznym dowodem herezji?”

Tymczasem sama treść Deklaracji jest już tylko praktycznym wypełnieniem modernistycznych dokumentów Soboru Watykańskiego II. “Deklaracja uznaje, że wolność religijna jest prawem każdej osoby: każdy jest obdarzony wolnością wyznania, myśli, wyrażania jej i praktykowania. Pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej Woli Boga. I z Bożej Mądrości wypływa prawo do wolności wyznania oraz wolność w różnieniu się pomiędzy sobą. Dlatego odrzuca się wszelkie próby zmuszania ludzi do przyjmowania określonej religii oraz kultury, podobnie jak narzucenie jednego modelu cywilizacji, którego inni nie akceptują.”jest to jawne pogwałcenie Pierwszego Przykazania, Bożego Prawa i należnej Panu Bogu wyłącznej czci.

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-02/deklaracja-o-pokoju-wolnosci-i-prawach-kobiet/

Zmieniony ( 05.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.