Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 19 arrow Zemsta Komisji Wyborczej w Gdańsku? Odroczenie rejestracji Grzegorza Brauna
Tuesday 26 May 2020 02:49:05.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Zemsta Komisji Wyborczej w Gdańsku? Odroczenie rejestracji Grzegorza Brauna Drukuj Email
Wpisał: Komisja wyborcza w Gdańsku   
09.02.2019.

Zemsta Komisji Wyborczej w Gdańsku?

Odroczenie rejestracji Grzegorza BraunaZwykły obywatel ma odnieść wrażenie, że i jeden, i drugi Komitet Wyborczy kandydata przedstawił wadliwe dokumenty ale spotkali się przecież z tym samym ŁASKAWYM działaniem Komisji Wyborczej w Gdańsku.

https://stowarzyszenierkw.org/3383-zemsta-komisji-wyborczej-w-gdansku-odroczenie-rejestracji-g-brauna#.XF4RRC3wWJ0.email

============================

https://youtu.be/jFJbMZiJ3sgZ komunikatu Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna na stronie www.kwwgrzegorzabrauna.pl dowiadujemy się, że:

Komisja wyborcza odroczyła do poniedziałku rejestrację G. Brauna!

"Komisja wyborcza w Gdańsku odroczyła do poniedziałku rejestrację Grzegorza Brauna jako kandydata na Prezydenta Miasta Gdańska.

Jako powód podała fakt, że w obowiązującym formularzu zgłoszeniowym w miejscu informacji o adresie zamieszkania Kandydata zgadnie ze stanem faktycznym, wpisany został adres zamieszkania.

Komisja uznała jednak, że w tej rubryce zamiast adresu zamieszkania powinien był zostać wpisany adres, pod którym Kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Ten rzekomy błąd został usunięty, jednak mimo to kandydat nie został zarejestrowany."

Nasz komentarz:

Oczywistym jest, że w ten sposób Komisja Wyborcza w Gdańsku chce [bezpodstawnie] obciążyć KWW Grzegorza Brauna takim samym zarzutem o wadliwości zgłoszenia, jaki Braun [słusznie] skierował pod adresem nielegalnego Komitetu Wyborczego Aleksandry Dulkiewicz.

W ten sposób Komisja Wyborcza w Gdańsku stosuje zasłonę dymną do swoich wcześniejszych haniebnych i nielegalnych decyzji poprzez wykazanie, że jeden i drugi komitet wyborczy kandydatów przedstawił wadliwe prawnie dokumenty ale oto Komisja Wyborcza zastosuje "łaskawie" ten sam co wobec Aleksandry Dulkiewicz mechanizm wezwania do usunięcia braków (choć także po terminie i w sytuacji, gdy takie zgłoszenie powinno być, jako wadliwe odrzucone)

ALE nastąpi jednak "dopuszczenie" do wyborów Grzegorza Brauna (którego komitet niby też nie spełnił wymogów ordynacji podobnie jak jego kontrkandydatki).

Zwykły obywatel ma odnieść wrażenie, że i jeden, i drugi Komitet Wyborczy kandydata przedstawił wadliwe dokumenty ale spotkali się przecież z tym samym ŁASKAWYM działaniem Komisji Wyborczej w Gdańsku.

Sprytne choć nielegalne działania Komisji Wyborczej w Gdańsku idą trop w trop za machinacjami Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego. 

Marcin Dybowski

Krajowy Koordynator sieci RKW

Zmieniony ( 09.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.