Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Sarwa arrow Wieszczba krwawej głowy. [Zwiastun książki Andrzeja Juliusza Sarwy ].
Friday 13 December 2019 06:56:08.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Wieszczba krwawej głowy. [Zwiastun książki Andrzeja Juliusza Sarwy ]. Drukuj Email
Wpisał: recenzent   
22.02.2019.

Wieszczba krwawej głowy.

[Zwiastun książki Andrzeja Juliusza Sarwy ].


Dwa wieki historii Polski i Francji, splecione z reformacją w Europie, walką o władzę i poszukiwaniem miłości. To kanwa najnowszej powieści Andrzeja Juliusza Sarwy. A co na tę kanwę jest nałożone?

To i powieść historyczna i obyczajowa, przygodowa i po trosze – może głównie - traktat demonologiczny. Co wychodzi z tak niecodziennego połączenia? Wielowątkowy intrygujący utwór z fascynującą, chociaż mroczną akcją. Powieść to ogólnie thriller historyczno-ezoteryczny opowiedziana niezwykle bogatym językiem, zróżnicowanym ze względu na używających go bohaterów. Są tu i opisy bliskie botanice i rozprawie naukowej, jest i humor i podniosłość.

Akcja toczy się wartko, dwa wieki historii bynajmniej nie nużą, a dają silne wrażenie przeniesienia się w epokę. Dodatkową zaletą powieści jest to, że autor, jak ma w zwyczaju nie ulega ani modom, ani trendom literackim, absolutnie się nimi nie przejmując, i pisze „po swojemu”, znakomitym językiem, oferując nam przepiękne opisy, nawet i zapachów, czego się sztampowej literaturze nie spotka.

Z uwagi na potrzebną do zrozumienia problematyki powieści wiedzę o świecie, podbudowaną bagażem życiowych doświadczeń, autor zamieszcza dość odważne obyczajowo opisy dworskiego życia XVI i XVII-wiecznej Francji i naturalistyczne opisy okultystycznych rytuałów, dlatego jej adresatami winni być raczej czytelnicy dorośli.

Książka zdecydowanie dla wymagającego czytelnika!


Zmieniony ( 22.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.