Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Sarwa arrow Syn Cienistej Strony [zwiastun czwartej części powieści z gatunku theological thriller]
Friday 06 December 2019 16:12:44.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Syn Cienistej Strony [zwiastun czwartej części powieści z gatunku theological thriller] Drukuj Email
Wpisał: recenzent   
22.02.2019.

Syn Cienistej Strony [zwiastun czwartej części powieści z gatunku theological thriller]

autor: Andrzej Juliusz Sarwa


Patrząc na współczesny świat, niejeden z nas się zastanawia: „Czy to już? Czy zbliża się kres wszystkiego? Czy za naszego życia Ziemię strawi ogień, żywioły od żaru stopnieją, a niebiosa się zwiną jak płonąca księga? Wokół tyle zła, nieprawości, niesprawiedliwości i serc z kamienia”.

Lecz przecie koniec ten nie nadejdzie, zanim się najpierw nie objawi „człowiek grzechu i syn zatracenia”, który zasiądzie w Świątyni Bożej, podając się za Boga... antychryst, który musi pochodzić z plemienia Dan, a przecież to plemię od wieków nie istnieje! Więc? Jak jego duchowy ojciec – Szatan poradzi sobie z tą trudnością?

Bo przecież wszystko, co przed tysiącleciami zostało zapowiedziane, musi się wypełnić... Antychryst będzie synem biskupa i „hebrajskiej zakonnicy, fałszywej dziewicy”, jak głosi objawienie z La Salette... Z tym już nie powinno być większego problemu, bo czyż to jeden biskup w dziejach kościoła miał dziecko z zakonnicą?... Może i z Żydówką nawet?...

Wszystko to kanwa najnowszej powieści z gatunku theological thriller – Andrzeja Juliusza Sarwy, w której poznajemy dalsze dzieje rodu Białeckich, któremu ustawicznie towarzyszy zły duch, mający jakiś plan wobec tej rodziny, rodu, z którym spotkaliśmy się już książkach „Wieszczba Krwawej Głowy” i „Cmentarz Świętego Medarda”.

Teraz dowiemy się wreszcie jaki to był plan i poznamy zakończenie historii ciągnącej się przez wieki...


W powieści pokazany jest jedynie możliwy scenariusz jak się pewne odwieczne tradycje katolickie oraz zapowiedzi zawarte w objawieniu z La Salette mogą (choć przecież wcale nie muszą tak właśnie) zrealizować.

Oczywiście wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe. [Choć dużo ważnych osób, jakby wyprzedzająco i oczywiście „bez swej wiedzy i zgody” - książkę już tępi. M. Dakowski]

Zmieniony ( 22.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.