Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 19+ arrow Organizm matki wie o poczętym dziecku już po 12 godzinach od zapłodnienia
Friday 04 December 2020 21:30:19.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Organizm matki wie o poczętym dziecku już po 12 godzinach od zapłodnienia Drukuj Email
Wpisał: dr Agnieszka Chrobak   
25.02.2019.

Organizm matki wie o poczętym dziecku już po 12 godzinach od zapłodnienia

https://info.wiara.pl/doc/5357909.Organizm-matki-wie-o-poczetym-dziecku-juz-po-12-godzinach-od


Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dniu skupienia dla kobiet w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu.

Dzień skupienia rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym. Proboszcz ks. Jan Adamarczuk mówił w homilii, nawiązując do Księgi Rodzaju, że Bóg stworzył człowieka z miłości.

- Odkrywając na nowo tę prawdę, rozpoczynając dzień skupienia dla kobiet pod znamiennym tytułem "Seksualność i płodność - obdarowanie czy kłopotliwy prezent", chcemy na nowo odkrywać to, co Pan Bóg daje swojemu stworzeniu, to czym Pan Bóg obdarzył kobietę, aby jeszcze pełniej przeżywała swoje życie na ziemi - mówił.

Zwrócił uwagę, że Kościół zachęca nas do tego, byśmy nie zatrzymywali się na tym, co nas otacza, ale byśmy poszli dalej, byśmy odkryli w Jezusie Chrystusie Boga.

Po Mszy św. w salce im. ks. Aleksandra "Wujka" Zienkiewicza dwa wykłady - "Przeżywanie własnej seksualności" i "Poznaj siebie - fizjologiczny wymiar kobiecości" - wygłosiła dr Agnieszka Chrobak, żona i matka, na co dzień pracownik Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN.

Dr. Chrobak mówiła o pięknie cyklu kobiecego oraz o tym jak hormony, które w tym cyklu występują, wpływają na samopoczucie kobiety, ale również m.in. na popęd. - To miało służyć budowaniu świadomości słuchaczek, by dokładnie potrafiły określić w którym momencie cyklu miesięcznego aktualnie się znajdują - podsumowuje. Podkreśla, że cykl miesięczny trzeba potraktować jako dar od Boga, który warto przyjąć świadomie.

W kontekście cyklu dr Agnieszka Chrobak mówiła również o początku życia. Dzieliła się najnowszymi wynikami badań, które jeszcze nie przebiły się do wiedzy ogólnej. - Plemniki po współżyciu przemieszczają się do jamy macicy i tam mają przestrzeń, aby poczekać na sygnał od komórki jajowej. Ten sygnał jest elektromagnetyczny, a nie biochemiczny - mówiła.

Opowiadała również o tym jak dochodzi do selekcji plemników i jakie komórki w tym uczestniczą. - Moment zapłodnienia i powstania dziecka jest piękny i towarzyszy mu przez ułamek sekundy błysk. Tak się dzieje zawsze, gdy powstaje nowe życie - dodaje.

Uczestniczki spotkania dowiedziały się również jak szybko cały organizm mamy rozpoznaje obecność dziecka. - Chodzi o kontekst komórkowy, immunologiczny. Cały organizm, każda jego komórka wie o obecności dziecka po 12 godzinach od zapłodnienia. Być może jeszcze szybciej, ale my, naukowcy wiemy, że na pewno dzieje się to po 12 godzinach. Oczywiście kobieta nie jest tego świadoma - opowiadała.

Prelegentka zwróciła uwagę, że biorąc to pod uwagę, zmienić się powinno podejście do środków tzw. antykoncepcyjnych skutecznych. - Tak naprawdę one nie zapobiegają zapłodnieniu, a zagnieżdżeniu się dziecka - zarodka ludzkiego w jamie macicy. Pomimo, że to dziecko przez tydzień żyło - wie o tym organizm mamy - to tak naprawdę mama nie ma takiej świadomości. Dowie się o swoim dziecku po tej drugiej stronie życia... - stwierdziła prelegentka.

Dzień skupienia zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.Zmieniony ( 25.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.