Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 19+ arrow W 9 miesięcy Izrael zastrzelił 183 Palestyńczyków. A Palestyńczycy ranili kamieniami 4 Żydów
Friday 25 September 2020 21:48:14.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W 9 miesięcy Izrael zastrzelił 183 Palestyńczyków. A Palestyńczycy ranili kamieniami 4 Żydów Drukuj Email
Wpisał: Rada Praw Człowieka ONZ   
04.03.2019.

W 9 miesięcy Izrael zastrzelił 183 Palestyńczyków. W tym samym czasie .

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04754-Zbrodnie-wojenne-Izraela-w-Strefie-Gazy.htm 4.03.2019 r.

Ustanowiona przez Radę Praw Człowieka ONZ specjalna komisja śledcza opublikowała w ubiegłym tygodniu raport nt. zbrodni do jakich doszło między 30 marca a 31 grudnia 2018 roku na granicy Izraela i Strefy Gazy. Okazuje się, że Żydzi zabili z ostrej amunicji 183 Palestyńczyków, w tym 35 dzieci, 2 dziennikarzy (mieli na sobie duże kamizelki z napisem "Press") oraz 3 pracowników służb medycznych. Ranionych ostrą amunicją zostało łącznie ponad 6,1 tys. osób.

W tym samym czasie Palestyńczycy ranili (kamieniami lub petardami) 4 żołnierzy Izraela.

  Od marca ubiegłego roku Palestyńczycy organizują wzdłuż granicy Strefy Gazy z Izraelem protesty w ramach kampanii zwanej "Wielkim Marszem Powrotu". Chodzi o nagłośnienie sprawy palestyńskich uchodźców, którzy zostali przymusowo przesiedleni do Strefy Gazy, a obecnie chcieliby powrócić do swoich rodzinnych domów w dzisiejszym Izraelu (względnie uzyskać stosowaną rekompensatę finansową).

Protesty te były bardzo często pacyfikowane przez izraelskie siły zbrojne, a dokładnie przez snajperów, którzy strzelali do nieuzbrojonych protestujących. Między 30 marca a 31 grudnia 2018 roku Żydzi ranili łącznie 9204 Palestyńczyków, z czego 6106 osób ucierpiało w wyniku ran spowodowanych użyciem ostrej amunicji.

W wyniku ostrzału snajperskiego izraelska armia zabiła 183 Palestyńczyków, w tym 35 dzieci, 2 dziennikarzy (mieli na sobie duże kamizelki z napisem "Press") oraz 3 pracowników służb medycznych. Poniżej prezentuje screen tabeli z raportu specjalnej komisji śledczej Rady Praw Człowieka ONZ nt. liczby rannych i zabitych:

Wspomniane powyżej liczby obrazują skalę zbrodni, jakich dopuszczają się izraelscy żołnierze [?? to rząd, nie „żołnierze”. md] . Zdaniem ekspertów z Rady Praw Człowieka ONZ mogło dojść do zbrodni wojennych, za które powinni odpowiedzieć przedstawiciele władz Izraela.

W kontekście powyższego ciekawa była reakcja Israela Katza, ministra spraw zagranicznych Izraela (to ten sam, który kilka tygodni temu powiedział, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki).

Informacje o raporcie Rady Praw Człowieka ONZ skwitował on następującym zdaniem: "Rada Praw Człowieka ONZ uprawia teatr absurdu. Po raz kolejny sporządziła raport, który jest wrogi Izraelowi, kłamliwy i stronniczy".

Źródło: Report of the independent international commission of inquiry on the protests in the Occupied Palestinian Territory (OHCHR.org) [PDF]
Źródło: Gaza protest deaths: Israel may have committed war crimes - UN (BBC.com)

Zmieniony ( 04.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.