Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 19 arrow Prokurator, oskarżyciel niewinnego Tomasza Komendy, znów skazany za korupcję
Sunday 23 February 2020 14:35:35.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prokurator, oskarżyciel niewinnego Tomasza Komendy, znów skazany za korupcję Drukuj Email
Wpisał: Tomasz O. oskarżyciel   
06.03.2019.

 

 

Prokurator, oskarżyciel niewinnego Tomasza Komendy, znów skazany za korupcję

https://medianarodowe.com/oskarzyciel-niewinnego-tomasza-komendy-skazany-za-korupcje/

Tomasz O. oskarżyciel niewinnie skazanego Tomasza Komendy został skazany na pięć lata więzienia za korupcję. Były wrocławski prokurator w kwietniu 2000 roku postawił zarzuty gwałtu ze szczególnym okrucieństwem wobec Komedy, który niewinnie spędził w więzieniu 14 lat.

Stanisław O. usłyszał zarzuty trzynastu przestępstw. Wydany w piątek wyrok skazuje go za siedem zarzutów, a uniewinnia z sześciu zarzutów. W tym od zarzutów brania łapówek od uniewinnionych adwokatów. Wyrok jest nieprawomocny i obrona, a także oskarżenie mogą składać w tej sprawie apelacje. Proces toczył się w tej sprawie bardzo długo. Akt oskarżenia wniesiono w 2011 roku. To już drugi wyrok skazujący Stanisława O.

Pierwszy zapadł w 2015 roku w sądzie w Zielonej Górze. Też za korupcję. Tam sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary i skazał prokuratora na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dziesięć lat. Nadzwyczajne złagodzenie kary było nagrodą za współpracę prokuratora O. z organami ścigania. I za ujawnienie przestępstw, o których śledczy nie wiedzieli.

Do przestępstw, za które teraz skazano Stanisława O., dochodzić miało od 1996 do 2001 roku. Czyli również w czasie, gdy prowadził śledztwo w sprawie zbrodni miłoszyckiej.

Tomasz Komenda został zatrzymany i aresztowany w kwietniu 2000 roku. Kilka miesięcy później prokuratorowi O. odebrano śledztwo, dokończył je inny wrocławski śledczy. Sprawa, za którą skazano Stanisława O. nie ma związku z Tomaszem Komendą. Stanisława O. korumpował Ryszard P., biznesmen bardzo znany w przestępczym półświatku we Wrocławiu.

W jednym z zarzutów, za które zapadł wyrok skazujący, prokuratura wymieniła wszystkie prezenty jakie biznesmen Ryszard dawał prokuratorowi. ‘ Czytamy: 3 litry wódki, 5 butelek whisky, alkohole i posiłki „spożywane podczas spotkań towarzyskich”, kosmetyki męskie, odzież, system ABS do auta volkswagen golf, zegarki, dwa telefony komórkowe. Była też gotówka, na przykład za załatwienie uchylenia aresztu 10 tysięcy, a nawet 20 tysięcy złotych.

Jeden z zarzutów poniekąd świadczy o swego rodzaju wypaczonym poczuciu uczciwości Tomasza O. Dostał 1000 dolarów za załatwienie sprawy u kolegi prokuratora. Nie załatwił jej jednak, więc… zwrócił łapówkę. Stanisław O. nie jest już prokuratorem. Został wydalony z korporacji po pierwszym prawomocnym wyroku w swojej sprawie – tym z 2015 roku z Zielonej Góry. Do czasu wyrzucenia z prokuratury pobierał pensję prokuratora w stanie spoczynku.

Źródło: / gazetawrocławska.pl/

Zmieniony ( 07.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.