Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Powrót do Tradycji pilnie potrzebny
Friday 03 April 2020 03:12:01.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Powrót do Tradycji pilnie potrzebny Drukuj Email
Wpisał: Maksymilian Zamm   
10.03.2019.

Powrót do Tradycji pilnie potrzebny

 

Maksymilian Zamm http://tradycjajestwtoruniu.pl./Jednym z sakramentów, który muszą znać świeccy jest chrzest, aby wiedzieć jak go ważnie udzielić, gdy w nagłych przypadkach umierający o to prosi. Podobnie, jak i inne składa się z trzech elementów – formy, materii i intencji. Dla chrztu jest to koniecznie woda (nawet z kałuży z braku innej), intencja ochrzczenia i słowa w niezamienialnej formie: Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha św.

Jakakolwiek zmiana formy, materii, lub intencji skutkuje nieważnością sakramentu, który przecież usposabia duszę.

Prześledźmy to na przykładzie zmiany w rytuale święceń kapłańskich, jakich dokonano pięćdziesiąt lat temu. Słowa konsekracji zostały zmienione na cokolwiek niejasne, co sprawiło, że intencja ustanowienia kapłana, czy biskupa, stała się równie niejasna.

Zobaczmy teraz skutki, oto wobec satanistycznej imprezy, jaka odbyła się w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej na rozpoczęcie Wielkiego Postu zabrakło ojcowskiego upomnienia ze strony duchowych opiekunów diecezji, lub parafii.

Więcej, na ekspiacyjnym różańcu nie pojawiło się miejscowe duchowieństwo…

Może pora przywrócić tradycyjny ryt święceń?

Maksymilian Zamm

Zmieniony ( 10.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.