Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Niemcy 18+ arrow "Polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom a podczas kadiszu ..."
Sunday 31 May 2020 11:14:35.29.
W Y S Z U K I W A R K A
"Polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom a podczas kadiszu ..." Drukuj Email
Wpisał: Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie   
13.03.2019.

 

 

"Polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom a podczas kadiszu ..."


W Berlinie dyskusja o „zawłaszczaniu przez polskich nacjonalistów” uroczystości w Ravensbrück.

Wszyscy jesteście w mylnym błędzie...


13.03.2019 https://www.tysol.pl/a30255-Gmyz-W-Berlinie-dyskusja-o-zawlaszczaniu-przez-polskich-nacjonalistow-uroczystosci-w-Ravensbr%C3%BCck


Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, podzielił się dziś z czytelnikami relacją z wyjątkowo "poruszającego" spotkania, które miało miejsce wczoraj w Berlinie...

Byłem dziś w Berlinie na dyskusji podczas której jeden z referentów zwracał się do sali – Drodzy antyfaszyści i antyfaszystki, geje i lesbijki oraz osoby transseksualne.

Dawno nie miałem takiego poczucia wykluczenia, ale nie zgadniecie czego owa dyskusja dotyczyła.

Ale próbujcie- napisał dziennikarz.

Wszyscy jesteście w mylnym błędzie. Chodzi o zawłaszczanie przez polskie nacjonalistyczne ugrupowania prawicowe uroczystości w Ravensbrück. Zakonnice, harcerzy piłkarzy FC Polonia i tym podobnych faszystów - wymieniał.
Padły zarzuty, że polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom a podczas kadiszu był widoczny ten transparent z cytatem polskich więźniarek idących na śmierć – relacjonował.

Tych oskarżeń nie zdzierżyły nawet dwie starsze Niemki, które młodym lewakom przypomniały, że Polacy zawsze przyjeżdżali czcić swoje bohaterki w czasach, kiedy nie pojawiała się tam ani jeden przedstawiciel Antify - poinformował.
Zmieniony ( 13.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.