Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow W żydowskim kotle para wciąż buzuje arrow "Żydowski głos prawdy": Lili Haber o Polakach
Wednesday 03 March 2021 16:13:12.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Żydowski głos prawdy": Lili Haber o Polakach Drukuj Email
Wpisał: RAM   
02.04.2019.

 

«Żydowski głos prawdy»: Lili Haber o Polakach RAM     1 kwiecień  2019 http://ram.neon24.pl/post/148336,zydowski-glos-prawdy-lili-haber-o-polakach

 

(W związku z artykułami, zatytułowanymi «Żydowski głos prawdy! Warto odnotować słowa przewodniczącej Związku Krakowian w Izraelu, Lili Haber», zamieszczonymi pod linkami: https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6310-zydowski-glos-prawdy-warto-odnotowac-slowa-przewodniczacej-zwiazku-krakowian-w-izraelu-lili-haber oraz https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/19411-zydowski-glos-prawdy-warto-odnotowac-slowa-przewodniczacej-zwiazku-krakowian-w-izraelu-lili-haber )

 

Lili Haber, w artykule z dnia 28 stycznia 2018 roku, opublikowanym na stronie www.ynetnews.com, do którego link poniżej:

 

Polish death camp bill divides Holocaust survivors

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5077518,00.html

 

stwierdza:

  «W czasie wojny Polska była krajem okupowanym, a w Londynie istniał rząd na uchodźstwie, który oczywiście nie zachęcał do mordowania Żydów ani do współpracy z nazistami.

  Ale Polacy są winni jako jednostki i nie mówię o jednej, czy dwóch osobach, ale o dużym odsetku populacji. To jest coś, z czym Polacy powinni się zmierzyć przez długi czas po zakończeniu wojny, a nie tylko czcić i chwalić 6500 Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

  Co z dziesiątkami milionów (Polaków), które stały z boku lub aktywnie pomagały w zabójstwach? Postępowali tak, by osiągnąć dla Niemców rezultat, którego pragnęli – zniszczenie Żydów. Pomagali w Ostatecznym Rozwiązaniu i nie można temu zaprzeczyć».

  «Co więcej – Haber zauważyła, że – komentuje autor artykułu:

- Polacy nie byli zwykłymi wspólnikami nazistowskiej likwidacji Żydów i ich okrucieństw, ale także inicjowali czyny mordercze bez zachęt ze strony Berlina».

 

Lili Haber kontynuuje dalej:

 

«Gdy (Polacy) chwalą się ratowaniem Żydów, zapomnieli na przykład o tym, że pogrom kielecki miał miejsce rok później.  Kilka miesięcy temu polski minister kultury powiedział, że zrobili to chuligani. Kim są ci chuligani? Stworzeniami z kosmosu? Byli obywatelami polskimi.

   I to są polscy obywatele jednego rodzaju – katolicy, którzy masakrowali obywateli polskich. A kiedy mówią o Polakach, którzy zostali zamordowani, ponieważ pomagali w ukrywaniu Żydów - w większości przypadków gestapo wiedziało, jak się do nich dostać z powodu polskiego donosu".

 

Autor artykułu pisze: Haber dodała, że:​​«Polacy powinni nauczyć się ponoszenia odpowiedzialności od Niemców. Siedemdziesiąt trzy lata po wojnie byliśmy pewni, że nie będziemy musieli zajmować się tym, co wydarzyło się podczas Holokaustu, oprócz tego, co już wiemy, ale okazuje się, że myliliśmy się. Okazuje się, że polski rząd wciąż musi uczyć się historii».

  W artykule pod linkiem: https://www.haaretz.com/world-news/europe/.premium.MAGAZINE-whos-responsible-for-neglected-jewish-cemeteries-in-poland-it-s-complicated-1.5730491  z 12 kwietnia 2018 – pomimo tego, że PiS ładuje pieniądze Polaków w kirkuty – Haber żali się:

 

«Sytuacja jest straszna. Gdyby istniał sposób wyrażania się na poziomie niższym od wstydu i obrzydzenia, użyłabym go. To sprawia, że​​che ci się płakać, gdy zobaczysz niektóre miejsca. Psy i koty oddają mocz na naszych przodków».

***

//ram.neon24.pl/post/148324,zobaczcie-jakie-bzdury-wypisuje-polska-niepodlegla

©RAM

Zmieniony ( 02.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.