Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wielka Nowenna Smoleńska arrow Trotyl - na wraku, którego nie ma
Friday 29 May 2020 17:32:49.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Trotyl - na wraku, którego nie ma Drukuj Email
Wpisał: civilebellum   
15.04.2019.

 

 

Trotyl na wraku, którego nie ma

civilebellum - 12 Kwietnia, 2019 http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/trotyl-na-wraku-ktorego-nie-ma

Ruch Uporu


Tytuł jest oczywistym lapsusem logicznym bo jak to niby w tej sytuacji ustalono, prawda.

Ale to nie autor za ten lapsus odpowiada, gdyż propaganda stosuje tu chwyt pars pro toto: wrak jest umazany w trotylu, bo jest on na zbadanych kawałkach złomu lotniczego. O tym, że te kawałki oferowali ruskie za parę bagsów, że niektóre wywieźli nasi turyści potajemnie z terenu, który początkowo nie był pilnowany, że wreszcie nasi prokwoje zbadali sam wrak detektorami, które tak zapiszczały, że aż funkcjonariuszka FSB rzuciła się do telefonu; że coś tam sprawdziło Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji (i wyszedł im ten trotyl, przez co Czarek Gmyz wyszedł z redakcji Rzeczpospolitej na kopach) – wszyscy od dawien dawna wiemy, ale „na wraku”? Jakim wraku, bo przecież on w ruskiej tiurmie?

 I tu się zaczyna medialna heca, bo żaden z pismaków-redaktorów o to nie zapytał w dziesiątkach artykułów i wywiadów (jak np. ten w TVRepublice: nie zapytała pana Antoniego Kasia Gójska*, ta sama, której jej były szef, red. Sakiewicz, składał zaraz po „katastrofie” kondolencje z powodu „osobistej straty” - plotkowano, że chodziło o poległego szefa IPN), a z tym się wiąże kłopotliwe pytanie, dlaczego ruskie wraku nie oddają (a przecież nawet podobno chcieli, nasze trasę przejazdu szykowali!)?

No znamy: „bo prowadzą śledztwo”.

No bo „Putin nas rozgrywa”.

Akurat.

Na zdrowy rozum – po co im on, prawda. Bo trotylem z tej bomby cały umazany! - nasi mówią. Z bomby racja, ale czy w tym rzecz? A niby w czym? – zaperzą się nasi, żeby broń Boże nie doszło do kluczowego pytania – jak walnęło to się i umazało! Więc co tu gadać…

 Ale chodzi przecież nie o to, czy walnęło, tylko w co walnęło. We wrak czy w naszą tutkę – bo to dwie różne rzeczy, proszę Państwa, tutka była nasza, ale wrak – niekoniecznie jest naszą tutką…

Bo wrak mógłby być ich tutką, podłożoną już kilka dni wcześniej (i ukrytą pod „śniegiem Cieszewskiego”) i w odpowiednim momencie „wybuchnięty” na pińćdziesiąt tysięcy kawałków; a jak wybuchnięto, to i trotyl się na nich znalazł, jasna sprawa. Chociaż nie do końca jasna. Co by szkodziło zapytać:

skąd pewność, że te kawałki z trotylem pochodzą z naszej, a nie z ich (jakiejś tam pierwszej lepszej, a złomowanej po sąsiedzku, za płotem lotniska) tutki??? Czy właśnie dlatego nieoddaną?

 Proste pytanie, nikt nie zadał. Więc co oni tam, w Anglii, Stanach i gdzie jeszcze, badają, skoro wrak w Rosji?

 He, he, nie ma sensownej odpowiedzi („mamy prawie stuprocentową pewność” brzmi marniutko, czyż nie?), bo jakby tak podrążyć: na czym opartą – na tych, co sami przyznajecie, sfałszowanych czarnych skrzynkach? No może na tych danych lotu ze Szwecji i Łotwy? Na tych „taśmach z jak-a”?

Na tych danych z ACARSU? Tych zdjęciach sat, co to nam Amerykanie podesłali? Na tych nagraniach z radarów ABW? Jak tak, to czemu ich nie chcecie, mimo szumnych, opozycyjnych jeszcze – ile to lat temu było – zapowiedzi? Co tam jest takiego tajemnego?

Nie ma odpowiedzi, bo lepiej jest rozpuszczać półgłosem pogłoski, że to przez „geopolitykę” – niż powiedzieć, jak było. „Tak jest lepiej dla Polski”. Ale to już Tusk ustalił: lepiej znać prawdę i nie mieć wojny…

- to mamy prawdę. Tę trzecią prawdę ks. Józefa Tischnera. Tylko w alternatywnej wersji.

Ale wonieje tak samo.

*http://telewizjarepublika.pl/polozmy-kres-przemyslowi-pogardy-quotjak-dlugo-bedziemy-znosili-klamstwaquot,78645.html

Zmieniony ( 15.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.