Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow To ojciec Fournier wyniósł Najświętszy Sakrament i Koronę Cierniową z płonącej katedry Notre Dame.
Thursday 13 August 2020 14:03:50.30.
W Y S Z U K I W A R K A
To ojciec Fournier wyniósł Najświętszy Sakrament i Koronę Cierniową z płonącej katedry Notre Dame. Drukuj Email
Wpisał: ojciec Fournier   
16.04.2019.

 

 

To ojciec Fournier wyniósł Najświętszy Sakrament i Koronę Cierniową z płonącej katedry Notre Dame.

https://nczas.com/2019/04/16/to-on-wyniosl-korone-cierniowa-z-plonacej-katedry-notre-dame-byl-specjalnie-do-tego-szkolony-zdjecia/

=================

https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/04/Ojciec-Fournier.jpg

===================

Korona cierniowa – jedna z najcenniejszych relikwi chrześcijaństwa – została ocalona. Symbol męczeństwa Jezusa Chrystusa wyniósł z płonącej katedry Notre Dame, ojciec Fournier, kapelan paryskich strażaków.

  1. Relikwie korony cierniowej znajdujące się do wczoraj w katedrze Notre-Dame w Paryżu są obręczą o średnicy około 21 cm i mają formę splecionych uschniętych gałązek. Według Biblii, korona cierniowa upleciona została przez żołnierzy Poncjusza Piłata. Towarzyszyła Jezusowi w drodze krzyżowej i w czasie śmierci.

Koronę odnalazła i zabezpieczyła cesarzowa Helena, matka Konstantyna Wielkiego. W Jerozolimie relikwia korony cierniowej czczona była już w początkach V wieku. Według Antoniego z Piacenzy, relikwia przechowywana była w kościele Apostołów na Syjonie.

Zmieniony ( 17.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.