Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Hucpa b. redaktora "Słowa Żydowskiego" z okazji Wielkanocy: "W Polsce to my jesteśmy gospodarzami!"
Thursday 28 May 2020 13:36:35.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Hucpa b. redaktora "Słowa Żydowskiego" z okazji Wielkanocy: "W Polsce to my jesteśmy gospodarzami!" Drukuj Email
Wpisał: Michał Bilewicz   
22.04.2019.

Hucpa b. redaktora "Słowa Żydowskiego" z okazji Wielkanocy: W Polsce to my jesteśmy gospodarzami!

Kwi 21, 2019, https://dzienniknarodowy.pl/b-redaktor-slowa-zydowskiego-okazji-wielkanocy-polsce-jestesmy-gospodarzami/?fbclid=IwAR0iMVDs6rGWVxns3L1hgbvQ47bRwdNPDaYRxv83exum1asb0LTFW9vwsM0

=================

a tu – sznupka tego jidełe:

https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2019/04/Webp.net-resizeimage-41-735x400.png

========================

Dużym echem odbiły się życzenia składane przez amerykańską ambasador. Georgette Mosbacher życzyła po polsku bowiem raczej Dobrej Paschy (czyli święta żydowskiego), czym oburzyła wielu komentatorów a nawet niektórych polityków.

W jej obronę [ściślej- to ona atakowała Polskę i Polaków dla korzyści jego plemienia, czy jego przedsiębiorstwa. Mirosław Dakowski] włączył się na Twitterze dr hab. Michał Bilewicz psycholog społeczny, członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej. Jest on współredaktorem książek „The Psychology of Conspiracy”, „Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych”, „Uprzedzenia w Polsce”, oraz „Trudne pytania w dialogu polsko-żydowskim”.

W latach 2000–2001 był redaktorem naczelnym pisma „Jidełe”, później przez kilka lat redaktorem „Słowa Żydowskiego” oraz członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”. Bilewicz stoi na czele Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Niewolnikami to byliśmy w Egipcie. W Polsce to my jesteśmy gospodarzami – odpowiedział, gdy dyskusja dotknęła kwestii tzw. niewoli egipskiej starotestamentowych Hebrajczyków.

Zmieniony ( 22.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.