Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma pościć [...bo szabat]... przed meczem w Izraelu !
Monday 13 July 2020 00:50:07.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma pościć [...bo szabat]... przed meczem w Izraelu ! Drukuj Email
Wpisał: nyyyyy...kto?? przedstawiciele PZPN??   
08.05.2019.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma pościć...

podczas szabatu przed meczem w Izraelu !

[to azjaci kopią w Europę? MD]

2019-05-8 http://www.bibula.com/?p=107834Przygotowania reprezentacji Polski w piłce nożnej do meczu eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem napotkały na nieoczekiwany problem – w dniu meczu rozgrywanego w Jerozolimie wypada szabat, podczas którego należy powstrzymać się od pracy i jedzenia mięsa.Mecz z Izraelem jest zaplanowany na godzinę 20:45 w sobotę 16. listopada br. na stadionie w Jerozolimie.

Do Izraela wybrali się przedstawiciele PZPN po to, by wybrać hotel, w którym zostaną zakwaterowani polscy piłkarze. Jak pisze eurosport.tvn24.pl, największe wyzwanie stanęło przed kucharzem polskiej ekipy Tomaszem Leśniakiem, który ma przygotować potrawy nie naruszające szabatu. Polska reprezentacja zamierza bowiem uszanować miejscowe zwyczaje.

Chcemy uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy, ale jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki naszym piłkarzom. Dlatego to dla nas spore wyzwanie organizacyjne” – powiedział eurosport.tvn24.pl rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. W trakcie szabatu nie można m.in. spożywać mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Jak mówił Kwiatkowski, Polacy nie mogą przywieźć tych składników ze sobą i muszą liczyć na żywność dostępną na miejscu. „Nasz kucharz przygotuje specjalne menu i skonsultuje z przedstawicielami wybranego hotelu, czy dane potrawy są możliwe do przygotowania.” – dodawał rzecznik PZPN. Ze słów Kwiatkowskiego wynika, że część piłkarzy będzie musiała tego dnia zastosować dietę, do której nie są przyzwyczajeni, co rzecznik PZPN nazwał „pewnym utrudnieniem”. Część polskich mediów wprost podaje, że Polacy w szabat powstrzymają się od jedzenia mięsa.

Szabat trwa od piątkowego do sobotniego zachodu słońca. Polscy piłkarze będą więc mieli w Izraelu całą dobę na zachowywanie szabatu. PZPN nie podał, czy oprócz postu reprezentanci Polski będą przestrzegać innych ograniczeń związanych z szabatem.

Kresy.pl / eurosport.tvn24.pl / radiozet.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]
AlexWolf:
Dno, to jest
polska reprezentacja?!
lp:
Niech dodatkowo w ramach „uszanowania zwyczajów i zasad gospodarzy” pozwolą ochrzcić się scyzorykiem i wystąpią w koszulkach z logo Polin.

Za: Kresy.pl (<8 maja 2019)Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-08)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]
Czemu nie mogą nocować w chrześcijańskim hotelu? Chyba są takie w Jerozolimie?
płatowiec

Ewentualna wygrana polskiej drużyny będzie przejawem antysemityzmu.
Scathlock

Z przygotowaniem posiłków nie ma żadnych problemów. Restauracje również tę w hotelach działają bez problemów. Nawet żydzi poza ortodoksami nie przejmują się zbytnio szabatem. A tu proszę. Uległość uległość uległość
emk

Z szacunku do Żydów, powinni dac walkowera.
N

Dlaczego Izrael jest zakwalifikowane do euro? Przecież nie jest w Europie. No chyba że ktoś granice przepłynął w nocy.
Polak

Czy im już całkowicie odbiło ?!
SpostrzegawczyZmieniony ( 08.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.