Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 64 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow ZIMA rządu \"braci\" arrow Konfederacja i Michalkiewicz mówią PiS: Sejm może,powinien uchwalić ustawę zabezpieczającą Polskę.
Saturday 05 December 2020 15:12:59.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Konfederacja i Michalkiewicz mówią PiS: Sejm może,powinien uchwalić ustawę zabezpieczającą Polskę. Drukuj Email
Wpisał: Konfederacja i Michalkiewicz   
10.05.2019.

Konfederacja i Michalkiewicz w Sejmie mówią PiS: "sprawdzam"!

Sejm powinien uchwalić ustawę zabezpieczającą Polskę.

To będzie najlepszy sprawdzian” [VIDEO]https://nczas.com/2019/05/10/mocna-konferencja-konfederacja-i-michalkiewicz-w-sejmie-mowia-pis-sprawdzam-to-bedzie-najlepszy-sprawdzian-video/


Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przedstawiła projekt ustawy w sprawie amerykańskiej regulacji 447 dot. restytucji mienia bezspadkowego. Projekt Konfederacji przewiduje m.in., że Polska nie zadośćuczyni roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej.

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia bezdziedzicznego.

Poseł sejmowego Koła Konfederacji Jacek Wilk poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że projekt Konfederacji wskazuje w jaki sposób rząd powinien się obchodzić z roszczeniami dot. mienia bezdziedzicznego w Polsce i ma związek z głośną amerykańską ustawą 447.

Zapewnił, że pod projektem podpisze się piętnastu posłów, w tym cała Konfederacja. Wilk podkreślił, że o podpisanie się pod projektem będą proszeni również politycy PiS.

„To będzie najlepszy sprawdzian, jakie mają prawdziwe intencje w tej sprawie. Jeżeli rzeczywiście chcą się przeciwstawić tym bezpodstawnym roszczeniom, to nie ma problemu, aby ustawę podpisali” – podkreślił poseł.

Projekt ustawy przedstawił Stanisław Michalkiewicz, prawicowy publicysta i prezes Unii Polityki Realnej. Michalkiewicz, który jest autorem projektu podkreślił, że proponowana ustawa ma zabezpieczyć interes Polski. „Realizacja roszczeń dotyczących własności bezdziedzicznej doprowadziłaby do politycznego uzależnienia państwa polskiego, ale również do zdegradowania we własnym kraju narodu polskiego do trzeciej kategorii” – podkreślił publicysta.

Według niego projekt składa się z trzech artykułów.

Pierwszy zobowiązuje Radę Ministrów do złożenia oświadczenia, że Polska nie zadośćuczyni, żadnym roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej; obowiązek taki Rada Ministrów miałaby niezwłocznie po wejściu ustawy w życie. Artykuł drugi zawiera sankcje wobec osób, które wbrew postanowieniom ustawy starałyby się realizować takie roszczenia: mają one podlegać karze z art. 129 Kodeksu karnego, który o mówi o tzw. zdradzie dyplomatycznej i przewiduje sankcję od roku do lat 10.

Poseł Marek Jakubiak (Konfederacja) wraził nadzieję, że projekt zostanie złożony przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. „Tego tematu nie ma co lekceważyć. Bardzo poważne środowiska żydowskie lobbują na rzecz pieniędzy, które są własnością Polaków. Dotyczy to praktycznie trzech budżetów narodowych. Ustawa taka musi być gwarancją bezpieczeństwa finansowego Polaków” – mówił Jakubiak.

Poseł Konfederacji i Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki podkreślił, że dotychczasowe wypowiedzi polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, w tej sprawie „nie przekreślają roszczeń, które stanowią zagrożenia dla Polski”. „Potrzebne są rozwiązania prawne i potrzebna jest deklaracja polityczna” – podkreślił.

Jak wyjaśnił, taką polityczną deklarację powinien złożyć premier w obecności swojego amerykańskiego odpowiednika. „Powinien powiedzieć, że rząd Polski nie będzie realizował, żadnych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich, wspomnianych w amerykańskiej ustawie 447. Tego oczekujemy od rządu” – powiedział Winnicki.

=====================

https://youtu.be/-WAmaqBoJ48

Zmieniony ( 10.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.