Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Sarwa arrow Oblicza Zła. Wieszczba krwawej głowy, Cmentarz św. Medarda, Syn Cienistej Strony
Thursday 22 October 2020 23:09:42.30.
migawki
 

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.[Wprawo]

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Oblicza Zła. Wieszczba krwawej głowy, Cmentarz św. Medarda, Syn Cienistej Strony Drukuj Email
Wpisał: Eliza Kowalska   
11.05.2019.

 

 

Oblicza Zła. Wieszczba krwawej głowy, Cmentarz św. Medarda, Syn Cienistej Strony - Theological Thriller Andrzeja J. Sarwy

Eliza Kowalska 30 kwietnia

Krótki czas upłynął od Świąt Wielkiej Nocy, ale przypuszczam, że większość z nas, po świątecznym czasie zadumy, wpadła w wir życia i została całkowicie przezeń porwana.

Warto jednak zwolnić znów tempo, by sięgnąć po książki Andrzeja J. Sarwy, które są prawdziwą ucztą dla koneserów wspaniałej literatury, a dodatkowo kierują myśli czytelników ku kwestiom, z duchowego punktu widzenia, najistotniejszym.

Doskonale poprowadzona w tych książkach akcja, realistycznie sportretowani bohaterowie - zarówno ci fikcyjni, jak i postaci historyczne, które zostały w nich opisane - koronowane głowy, będące ludźmi z krwi i kości, przywołane z kronikarską precyzją fakty historyczne i historyczne smaczki, w postaci ciekawostek, o których nie uczą w szkole.

To wszystko sprawia, że czas spędzony na lekturze, z pewnością przyniesie wytchnienie od pracy i pozwoli się czytelnikom odprężyć. Jednak największa wartość tych książek ukryta jest pod warstwą fabularną i aby do niej dotrzeć trzeba się uważniej wczytać. Wówczas jasnym stanie się, że wszystko cokolwiek zdarza się w życiu politycznym, społecznym, czy osobistym, ma wymiar duchowy. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a Zło jest konkretne i osobowe. Każdy obszar ludzkiego życia może być przez to Zło owładnięty, a jego cel – choć na rożnych płaszczyznach działania w inny sposób się przejawia – zawsze jest taki sam: Zniszczyć człowieka, oddzielić go od Pana Boga, doprowadzić do podejmowania decyzji życiowych, będących gwarancją wyboru przez człowieka zatracenia w piekielnej otchłani na wieki. Można powiedzieć, że Autor, wykorzystując fabułę utkaną z wydarzeń historycznych i fikcyjnych, demaskuje Zło, które przywdziewa różne maski, ale przez wieki działa według tego samego schematu.

Warto, pod wpływem tej lektury, popatrzeć na współczesne wydarzenia uważnie i przeanalizować je przy pomocy tego samego klucza co wydarzenia opisane w powieści. Jeśli zwrócimy uwagę np. na to, że opisany w pierwszej części cyklu rytuał [ Wieszczba krwawej głowy MD] , od której pochodzi jej tytuł sprawowany był w rzeczywistości, a wiedzę o nich autor zaczerpnął z materiałów historycznych, to zupełnie nieprawdopodobne z pozoru oświadczenia „gwiazdek” show biznesu np. o konieczności jedzenia ludzkiego mięsa, czy sprzedawania duszy Diabłu dla kariery, zabrzmią mniej nieprawdopodobnie, a oficjalne uroczystości, odbywające się z udziałem polityków, uświetnione – z pozoru niewinnymi – przedstawieniami, nasyconymi symboliką okultystyczną, ukażą nam się w zupełnie innym świetle.

Warto wreszcie, śledząc fabułę książek Andrzeja Sarwy, zwrócić uwagę, iż każda manifestacja Zła w świecie ma swoją przeciwwagę w postaci ostrzegawczych lub cudownych zdarzeń, pochodzących od Pana Boga, co dla mnie osobiście jest bardzo budujące, bo pokazuje, że Pan Bóg czuwa nad ludźmi również i w najgorszych czasach. (W części opartej na faktach – autor opisując wydarzenia podaje daty, miejsca, nazwiska – wszystko można więc samemu sprawdzić.)

Autor ukazuje splątane losy swoich bohaterów jakby ku przestrodze, by decyzje życiowe podejmować rozważnie, bo mogą one zaważyć nie tylko na osobistych losach tych, którzy je podejmują, ale także na losach ich dzieci i dzieci ich dzieci… Najistotniejsze przesłanie Wieszczby krwawej głowy, Cmentarza św. Medarda i Syna Cienistej strony jest takie, że Diabeł istnieje, jest formalistą i niestrudzenie działa przez wieki, a droga ku zatraceniu duszy jest co prawda wynikiem demonicznego zwiedzenia, ale zawsze wiąże się z osobistą decyzją człowieka.

=============================

[por.

Jak knują przez wieki całe, by wprowadzić nam TOTALNY POSTĘP.

Tuman krwawej mgły [zwiastun thrillera historyczno-ezoterycznego]i kilka sąsiednich w dziale SARWA md]

Zmieniony ( 11.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.