Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Dłuuga agonia UE...19 arrow Partia Brexit ma większe poparcie niż Konserwatyści i Laburzyści razem wzięci
Sunday 31 May 2020 12:37:15.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Partia Brexit ma większe poparcie niż Konserwatyści i Laburzyści razem wzięci Drukuj Email
Wpisał: Nigel Farage   
12.05.2019.

Partia Brexit ma większe poparcie niż Konserwatyści i Laburzyści razem wzięci

https://nczas.com/2019/05/12/to-bedzie-masakra-dla-brytyjskiego-prounijnego-establishmentu-partia-brexit-ma-wieksze-poparcie-niz-konserwatysci-i-laburzysci-razem-wzieci/


Najnowsze sondaże w Wielkiej Brytanii wskazują, że Partia Brexit może odnieść miażdżące zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poparcie dla nie jest już o 2 punkty wyższe niż dla Partii Pracy i Konserwatystów razem wziętych.

Założona ledwie kilka tygodni temu przez Nigela’a Farage’a Partia Brexit szturmem podbija brytyjską scenę polityczną. W ostatnich sondażach dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego ma już 34% poparcia. To więcej niż dwie największe partie razem wzięte. Partia Pracy ma 21% zwolenników, a Konserwatyści 11%.

Co więcej ugrupowanie brexitowe jest na ogromnej fali wznoszącej. Od ostatniego sondażu zyskało 6 punktów procentowych. W tym samym czasie Laburzyści stracili 7 punktów, a Torysi 3.

4% poparcia notuje dawne ugrupowanie Farage’a – UKIP. To oznacza, że twardzi zwolennicy opuszczenia Unii Europejskiej mają razem 38% poparcia. Zwolennicy opuszczenia są rozproszeni także w innych partiach. 60% zwolenników Partii Pracy głosowało w referendum za odejściem ze Wspólnoty.

Sondaże dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego zbiegają się z tymi do Parlamentu krajowego. Brexit z wynikiem 20% wyprzedza już Konserwatystów, którzy mają 1 punkt procentowy mniej. Partia Pracy może liczyć na 27%.

Taki ewentualny wynik wyborów oznaczałby prawdziwe trzęsienie ziemi na brytyjskiej scenie politycznej. Brexit przełamałaby prawie 100-letnią dominację duopolu Partia Pracy, Partia Konserwatywna. Od 1922 na zmianę mają one większość w Izbie Gmin i powołują rząd.

Zmieniony ( 12.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.