Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 82 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Księża z filmu Sekielskiego byli zarejestrowani przez SB. Z filmu się tego nie dowiadujemy.
Saturday 29 February 2020 13:22:10.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Księża z filmu Sekielskiego byli zarejestrowani przez SB. Z filmu się tego nie dowiadujemy. Drukuj Email
Wpisał: Tomasz Sekielski   
13.05.2019.

Księża z filmu Sekielskiego byli zarejestrowani przez SB.

Z filmu się tego nie dowiadujemy.

https://niezalezna.pl/271101-wszyscy-ksieza-w-dokumencie-sekielskiego-zarejestrowani-przez-sb-z-filmu-sie-tego-nie-dowiemy


Przeglądałem archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa – powiedział Onetowi Tomasz Sekielski, autor filmu o przypadkach pedofilii w Kościele w Polsce.

[Objaśniam dla młodzieży:  Ks. Cybula był kapelanem Bolka w Belwederze. Ale z Bolkiem to oni głównie grali w ping-ponga. I pili. MD]

Na oficjalnym profilu dziennikarza na Youtube w sobotę pojawił się film pt. „Tylko nie mów nikomu”. W filmie tym zostały przedstawione przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Autor filmu został zapytany przez Onet.pl czy skłonności pedofilskie księży były wykorzystywane w przeszłości przez ówczesną władzę.

Sekielski przyznał, że bohaterowie jego filmu byli w przeszłości zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. O tym fakcie... nie wspomina jednak w swoim filmie.

Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, jak ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB – podał dziennikarz.

Zmieniony ( 13.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.