Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 71 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Walka o media 19 + arrow Nowa odsłona "Wiadomości"... odsłoniła oszustwo Kurskiego !
Thursday 16 July 2020 19:07:23.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Nowa odsłona "Wiadomości"... odsłoniła oszustwo Kurskiego ! Drukuj Email
Wpisał: Bogdan Czajkowski   
13.05.2019.

Nowa odsłona "Wiadomości"... odsłoniła oszustwo Kurskiego !


Bogdan Czajkowski https://www.ekspedyt.org/2019/05/13/nowa-odslona-wiadomosci-odslonila-oszustwo-kurskiego/

 ================

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2019/05/Jacek-Pinokio-768x540.jpg

=================================


Podejrzewałem to już od dawna – na podstawie pewnych „objawów” – że programy informacyjne i publicystyczne, emitowane rzekomo „na żywo”, w rzeczywistości emitowane są z niewielkim, czasowym „poślizgiem”. [A z czasem zaczęły do mnie docierać także potwierdzające „przecieki”.]

Z całą pewnością dotyczy to np. programu „W tyle wizji”, szczególnie niebezpiecznego dla spójności propagandy Kurskiego, bo tam „wpuszcza się” na antenę dzwoniących telewidzów, więc ów „poślizg” zapewnia ich „pozytywną” selekcję (choć nie zawsze skuteczną)!

Nie muszę też dodawać, że niesławnej pamięci komunistyczny „Dziennik Telewizyjny”, był przez wiele lat tak właśnie nadawany! Tak bardzo komuniści bali się, że prezenterzy – choć wielokrotnie „prześwietlani” i wypróbowani pod względem lojalności – mogą się jednak zbisurmanić w emisji na żywo i wówczas nieodwracalnie „mleko się rozleje”!

I oto w niedzielę, dnia 12 maja, podczas szumnie zapowiadanej Nowej Odsłony „Wiadomości”, wyposażonych w nową oprawę graficzną oraz super – a nawet „hiper” – technologię, ta właśnie nowa technologia odsłoniła – jako że przedmioty martwe bywają… „złośliwe” – oszustwo Kurskiego! Cała bowiem Polska mogła zobaczyć – na własne oczy – bezsporny dowód na to, że „Wiadomości” nie są nadawane „na żywo”, jak kłamliwie zapewnia etykieta na ekranie, lecz właśnie z takim czasowym „poślizgiem”, jak za czasów tzw. pierwszej komuny!

Pierwszym dowodem na to jest okoliczność, że głos prezentera (M. Adamczyka) „wyprzedzał” go… na wizji. Zapewne wielu z widzów to zauważyło, ale – nie posiadając wprawy, ani doświadczenia – nie wyciągnęli z tego odpowiednich wniosków. Śpieszę więc z wyjaśnieniami. Dowodem drugim (ściśle powiązanym z pierwszym) jest ta okoliczność, że owo przesunięcie czasowe (brak synchronizacji obrazu i dźwięku) nie dotyczyło żadnego z materiałów filmowych, przygotowanych wcześniej i prezentowanych we „Wiadomościach”; a wyłącznie dźwięku i obrazu ze studia. I to przy każdym powrocie do studia! Całkowicie wykluczona jest więc tu usterka samych urządzeń emisyjnych, bo wówczas ów brak synchronizacji (dźwięku z obrazem) obserwowalibyśmy przez całą audycję. I to właśnie nowa technologia – paradoksalnie – obnażyła to oszustwo Kurskiego!

Dlaczego? Ano dlatego, że to, co „macherzy” mieli już opanowane w dotychczasowej technice (synchronizację emitowanego obrazu i dźwięku, mimo „poślizgu” czasowego), wymknęło się im „spod kontroli”, wskutek niedostatecznego opanowania nowej technologii. [Dodam, że wiele lat temu pracowałem w tej telewizji, jeszcze jako inżynier elektronik i pamiętam doskonale, jak bardzo „nerwowo” przeprowadzane są takie zmiany techniczne. Skądinąd ciekawe, jak to będzie wyglądało dnia następnego, czyli… trzynastego?! Czy uda się już opanować ów blamaż..? Zaś każdy, kto tego nie widział, może to zweryfikować na VOD, jeśli nie zostanie to usunięte, po mojej publikacji…]

https://vod.tvp.pl/video/wiadomosci,12052019-1930,42356635

Emitowanie „Wiadomości” – wzorem komuchów – z czasowym „poślizgiem” (co nie może już budzić żadnych wątpliwości!), doskonale ilustruje panikę „wyborczą” Kurskiego, który już nie dowierza nawet tak wypróbowanym funkcjonariuszom propagandy, jak M. Adamczyk i pozostali; zabezpieczając się – tym oszustwem – przeciwko „sabotowaniu” własnej propagandy!

Dodajmy tu jeszcze jedno łajdactwo Kurskiego, dotyczące sobotniego Marszu przeciwko amerykańskiej ustawie 447 JUST, zorganizowanego przez środowiska narodowe. Mimo, że było to najważniejsze wydarzenie w Polsce tego dnia, TVKurski nawet nie zająknęła się o nim w sobotę.

Zaś w niedzielę (12 maja) posunęła się do jawnej „kradzieży”, wmontowując migawki z tego Marszu pomiędzy wystąpienia Kaczyńskiego i Morawieckiego, bezczelnie sugerując, że ów Marsz był… inicjatywą PiS-u!

Trzeba przyznać, że w zestawieniu z szajką „kur..skich dziennikarzy”, funkcjonariusze Szczepańskiego zaczynają przypominać… amatorów!

Zapytam żartem – a co na to wszystko Rada Mediów „Narodowych” (lub KRRiTv) ?!

Czy zażąda wyjaśnień od Kurskiego, powołanego – skądinąd – nielegalnie (przez RMN), bo w oparciu o czyn karalny, którym było (potwierdzone dowodami) nakłonienie pracowniczki – przez naczelnika w Biurze Podawczym Sejmu – do wpisania fałszywej godziny złożenia oferty przez Kurskiego, który w rzeczywistości złożył ją po terminie. [Wykluczając się tym – na gruncie prawa (i… sprawiedliwości) – z owego „konkursu” w 2016 r!]

Co oświadczam publicznie, pod rygorem odpowiedzialności karnej! Jak również informuję opinię publiczną, że ta sprawa – choć od ponad 2 lat uporczywie „zamiatana pod dywan”, przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie – bynajmniej nie dobiegła jeszcze do prawomocnego końca!

=============================

 O autorze: Bogdan Czajkowski

      B. działacz niepodległościowej opozycji antykomunistycznej . Odznaczony w 2008 r. Krzyżem Oficerskim Orderu OP, przez śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego. Reżyser (dyplom PWST w Warszawie) oraz publicysta; literat i scenograf. Mgr inż. elektronik (dyplom Politechniki Warszawskiej, 1974 r.). [Ukończył też szkołę muzyczną w Toruniu.]
        W 2010 r. uzyskał Advanced Diploma of Business, na podyplomowych studiach menadżerskich w Kaplan Aspect International Colleges w Sydney. [W czasach PRL był dwukrotnie usuwany ze studiów, a także - z pracy: na Politechnice Warszawskiej i w Radiokomitecie.]
 
Tradycyjny katolik.
      5 listopada 2018 r. zwrócił A. Dudzie swój Order OP, protestując tym - w publicznym oświadczeniu - przeciwko szkodliwym dla Polski działaniom i zaniechaniom prezydenta.
Zmieniony ( 13.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.