Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 19 arrow Dlaczego Magdalena Adamowicz walczy z Kalifornii o immunitet w Polsce? Bo ma zarzuty prokuratorskie.
Sunday 31 May 2020 11:45:15.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego Magdalena Adamowicz walczy z Kalifornii o immunitet w Polsce? Bo ma zarzuty prokuratorskie. Drukuj Email
Wpisał: Magdalena Adamowicz i Dorota Kania   
15.05.2019.

Dlaczego Magdalena Adamowicz walczy z Kalifornii o immunitet w Polsce?

Bo ma postawione zarzuty prokuratorskie.Dorota Kania UJAWNIA: https://niezalezna.pl/271435-dorota-kania-ujawnia-dlaczego-magdalena-adamowicz-walczy-o-immunitetW programie „Koniec sytemu” Dorota Kania przyjrzała się sylwetce Magdaleny Adamowicz, która startuje z drugiego miejsca pomorskiej listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Spośród innych kandydatów „wyróżnia” ją to, że... ma postawione zarzuty prokuratorskie.

 =================================

W publicznych wypowiedziach kandydatka KE sugeruje, że sprawa ma podtekst polityczny i podkreśla, że idzie do Brukseli „walczyć z mową nienawiści”. Strat w wyborach do PE Magdalenie Adamowicz zaproponował Grzegorz Schetyna po tragicznej śmierci jej męża, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Spośród innych kandydatów „wyróżnia” ją to, że ma postawione zarzuty prokuratorskiePo śmierci Pawła Adamowicza śledztwo w jego sprawie zostało umorzone, toczy się natomiast postępowanie w sprawie Magdaleny Adamowicz i jej matki.

Kandydowanie Magdaleny Adamowicz do PE jest moim zdaniem bardzo dużym zaskoczeniem także dla części polityków Platformy Obywatelskiej. Jej start jest obciążony dużym ryzykiem – otwiera drogę do zadania tych pytań, na które nie zdążył odpowiedzieć jej tragicznie zmarły małżonek. Dotyczą one zarzutu oszustw podatkowych i niewiadomego pochodzenia pieniędzy. Pani    Adamowicz będzie też musiała odpowiedzieć na pytanie, kto finansuje jej pobyt w Stanach Zjednoczonych. - mówi Marek Formela.

Magdalena Adamowicz mieszka w Santa Monica w Kalifornii razem z córkami, które chodzą do szkoły. Według ogólnodostępnych danych, roczny koszt nauki w szkole w Kalifornii – nie licząc wynajmu lub kupna domu – wynosi od 24 do 30 tys. dolarów rocznie.

Wydaje się, że start w wyborach Magdaleny Adamowicz ma tło nie tylko polityczne, ale również prawno-karne. Zarzuty mogą zamienić się w akt oskarżenia, a wówczas chroniący ją immunitet w Brukseli będzie stabilizował jej sytuację na lata. - mówi redaktor naczelny „Gazety Gdańskiej”.

Zmieniony ( 15.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.