Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 103 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Sejm i to drugie arrow A sejm móóóówi NIE... Poseł Kukiz: Czy to wciąż polski Sejm czy już Kneset?
Sunday 31 May 2020 10:52:11.29.
W Y S Z U K I W A R K A
A sejm móóóówi NIE... Poseł Kukiz: Czy to wciąż polski Sejm czy już Kneset? Drukuj Email
Wpisał: kneset??   
15.05.2019.

A sejm móóóówi NIE…

Czy to wciąż polski Sejm czy już Kneset?https://medianarodowe.com/skandal-projekt-ustawy-anty-447-zostal-wyrzucony-z-porzadku-obrad-sejmu/Projekt ustawy anty-447 autorstwa Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz’15, który inspirował się sugestiami Stanisława Michalkiewicza został zdjęty z porządku obrad Sejmu.

Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz klubu poselskiego Konfederacja, próbował zwołać Konwent Seniorów, by przywrócić ten projekt do porządku dziennego, marszałek wyłączył wówczas mikrofon na mównicy.

==============

Marszałek Sejmu [niejaki Kuchciński md] wyłączył mikrofon na mównicy sejmowej gdy poseł Robert Winnicki domagał się przywrócenia do porządku obrad ustawy anty-447. Została zwołana specjalna konferencja prasowa Konfederacji w celu skomentowania obecnej sytuacji.

Podczas niej mocno zaakcentowano stanowisko Konfederacji wobec bieżącej sytuacji politycznej. Poseł Robert Winnicki powiedział – „Dzisiaj w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Został zdjęty z porządku obrad punkt dotyczący ustawy o bezdziedzicznym mieniu. (…) PiS uniemożliwia debatę na temat roszczeń majątkowych środowisk żydowskich”.

„W kontekście ostatnich wydarzeń czyli tajnych rozmów polskiego rządu i amerykańskiego n.t. roszczeń żydowskich oraz poniedziałkowej wizyty izraelskiej delegacji pomimo jej odwołania. Nie wiadomo z kim odbywały się rozmowy oraz na jaki temat” – wymieniał poseł Winnicki.

Następnie głos zabrał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który zapowiedział stworzenie projektu ustawy przeciwko roszczeniom żydowskim – „W związku z zdjęciem z porządku obrad ustawy anty-447, ruszamy z obywatelską inicjatywą ustawodawczą. W porozumieniu z politykami Konfederacji, będziemy wspólnie opracowywali projekt ustawy”.

Zaprosił także inne środowiska i partie polityczne do współpracy. Powiadomił, że na wrzesień planowane jest złożenie ustawy do Sejmu. W obliczu politycznego kneblowania ust członkom Klubów Gazety Polskiej, prezes Marszu Niepodległości zaprosił ich do współpracy w ramach Roty Marszu Niepodległości.

Przewodniczący koła poselskiego Konfederacja, Marek Jakubiak zarysował bieg ostatnich wydarzeń – ” Dzisiejszy dzień jest spektakularny, dlatego że pobito naszego ambasadora w Izraelu. Wczoraj jedna z członkiń brytyjskiego parlamentu powiedziała, że Polska jest bandyckim krajem, pasącym się na majątku żydowskim”.

„PiS wycofując ten projekt z pierwszego czytania daje paliwo wszystkim polakożercom, pochodzenia żydowskiego oraz innym przeciwnikom” – podkreślił stanowczo prezes Federacji dla Rzeczpospolitej.

Głos w sprawie zabrał także poseł Piotr Liroy-Marzec, który powiedział – „Rząd PiS nie prowadzi samodzielnej polityki wewnętrznej. W kraju za plecami Polaków jak domniemamy, rozgrywają się sytuacje, które będą kosztowały naród polski miliardy”.

Kukiz oburzony, Dworczyk oskarża o histeryczną nagonkę

Paweł Kukiz podczas briefingu powiedział jasno, że Polska leży przed innymi „My już nie klęczymy, my leżymy. Czy to wciąż polski Sejm czy już Kneset? Padają pytania o związek wycofania projektu z atakiem na ambasadora Magierowskiego”.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich dniach była prowadzona brudna gra wokół tej problematyki. W tę grę wpisuje się zmiana składu delegacji rządowej Izraela, która decyzją rządu PiS została odwołana. Podobnie różne środowiska starają się w ostatniej fazie, bardzo gorącej fazie kampanii politycznej, wykorzystywać cynicznie tę sprawę u nas w kraju i na forum międzynarodowym” – strofował szef kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Zmieniony ( 15.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.