Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Naukawcy i oświata 19 arrow Błyszczy Gwiazda Socjologii wrocławskiej, "profesor" Piotr Żuk
Friday 03 April 2020 02:17:52.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Błyszczy Gwiazda Socjologii wrocławskiej, "profesor" Piotr Żuk Drukuj Email
Wpisał: profesor Piotr Żuk   
21.05.2019.

Błyszczy Gwiazda Socjologii wrocławskiej, profesor Piotr Żuk

z viki:

Piotr Żuk, specjalizujący się w socjologii polityki oraz ruchów społecznych; nauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego; polityk i samorządowiec, radny miejski i wojewódzki

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2000 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii, na podstawie pracy pt. Ekolodzy, feministki, skłotersi. Socjologiczna analiza nowych ruchów społecznych w Polsce,. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Habilitacja w 2009 roku w zakresie socjologii na podstawie rozprawy nt. Struktura a kultura. O uwarunkowaniach orientacji emancypacyjnych w społeczeństwie polskim. Niedługo potem otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego i kierownika Zakładu Socjologii Sfery Publicznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W latach 2002–2006 był radnym Rady Miejskiej we Wrocławiu. Pracował tam w Komisji Kultury i Nauki oraz był wiceprzewodniczącym Komisji Współpracy z Zagranicą. Z kolei w latach 2010-2014 zasiadał w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był w nim członkiem Komisji Kultury, Nauki i Edukacji, a także wiceprzewodniczącym Komisji Współpracy Zagranicznej.

Na skutek prowokacji z udziałem emerytowanych policjantów w 2013 prokuratura postawiła Piotrowi Żukowi 29 zarzutów między innymi gwałtów, usiłowania gwałtów i uzależniania wpisu do indeksu od uzyskania korzyści osobistej.

W maju 2018 „spośród 29 zarzutów sąd uznał za zasadnych tylko siedem. Zdaniem sądu, w tych siedmiu przypadkach profesor uzależnił zaliczenie przedmiotu lub postawienie wyższej oceny studentkom od spotkania z nim”. „Sąd uznał, że należy w tej sprawie zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Bo nawet najłagodniejszy wyrok więzienia, nawet w zawieszeniu, były nazbyt surowy. Profesor będzie musiał tylko zapłacić grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych”

W lutym 2018 na kilka godzin przed terminem rozprawy w swojej sprawie Piotr Żuk został zatrzymany przez policję na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, „gdzie prowadzone jest śledztwo w sprawie przyjmowania łapówek przez lekarza sądowego na co dzień zatrudnionego we wrocławskim Dolmedzie. Jednym z rzekomych łapówkodawców – według śledczych – był profesor Piotr Żuk”. W listopadzie 2018 sąd apelacyjny we Wrocławiu w pełni podtrzymał wyrok sądu okręgowego, który uniewinniał Piotra Żuka od najpoważniejszych zarzutów.

Zmieniony ( 21.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.