Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 8 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Demografia 19 arrow Węgry prorodzinne: Zwalniają z podatku rodziny z czworgiem dzieci.
Thursday 20 February 2020 05:47:10.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Węgry prorodzinne: Zwalniają z podatku rodziny z czworgiem dzieci. Drukuj Email
Wpisał: premier Węgier Viktor Orban   
22.05.2019.

Węgry prorodzinne: Zwalniają z podatku rodziny z czworgiem dzieci.

https://medianarodowe.com/wegry-prorodzinne-zwalniaja-z-podatku-matki-czworga-dzieci/Węgry wybierają prorodzinne rozwiązania: „Zwolnienie z podatku dochodowego rodzin z co najmniej czworgiem dzieci wejdzie na Węgrzech w życie w styczniu przyszłego roku” – zapowiada wiceminister w resorcie zasobów ludzkich ds. polityki rodzinnej.

Już w lutym premier Węgier Viktor Orban przedstawił swój 7-punktowy prorodzinny program wspierający węgierskie rodziny. Podkreślił, że ratunkiem dla Europy jest zwiększenie dzietności, a nie imigracja.

Na czym będzie polegał program? Znalazły się w nim między innymi punkty o propozycji pożyczek na warunkach preferencyjnych (w wysokości 10 milionów forintów). Punkt ten jest kierowany do każdej kobiety, która zdecyduje się wyjść za mąż przed 40 rokiem życia.

Orban zapowiedział wówczas dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego dla rodzin, które będą miały co najmniej czwórkę dzieci.

Polityk podkreślił również, że w ciągu trzech lat zostanie wybudowanych aż 21 tys. żłobków.

Węgry podkreślają, że na nowych przepisach skorzysta około 40 tysięcy głosów. Jak zaznacza węgierski rząd, zmiany dotyczą przyszłości Europy, „naszych dzieci i wnuków”.

Zmieniony ( 22.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.