Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 6 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 19+ arrow Nagroda za plucie na Polaków? Netanjahu docenił oszczercę Katza.
Monday 24 February 2020 03:59:20.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nagroda za plucie na Polaków? Netanjahu docenił oszczercę Katza. Drukuj Email
Wpisał: Israel Katz, Netanjahu   
30.05.2019.

Nagroda za plucie na Polaków? Netanjahu docenił oszczercę Katza. „Z radością witamy decyzję premiera”

https://nczas.com/2019/05/30/nagroda-za-plucie-na-polakow-netanjahu-docenil-izraela-katza-z-radoscia-witamy-decyzje-premiera/

========================

Kłamca i rasista Israel Katz, minister spraw zagranicznych Izraela, który powtórzył słowa Icchaka Szamira, iż "polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki"

https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/Israel-Katz_Izrael_nczas.jpg

==========================

 

      Israel Katz, dotychczasowy p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela, który stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, pozostanie na czele resortu dyplomacji państwa żydowskiego. Jego nominację w nocy ze środy na czwartek zatwierdził izraelski rząd.

„MSZ z radością wita decyzję premiera (Benjamina) Netanjahu – zatwierdzoną minionej nocy przez rząd – o mianowaniu Israela Katza ministrem spraw zagranicznych” – napisano w czwartek na profilu izraelskiego resortu dyplomacji.

Krótko po północy w czwartek Kneset przegłosował decyzję o samorozwiązaniu w związku z niemożnością sformowania rządu. Nowe wybory odbędą się 17 września. W poprzednich z 9 kwietnia wygrał Likud Netanjahu; szef rządu poniósł jednak fiasko w negocjacjach koalicyjnych.

Katz stanął na czele izraelskiej dyplomacji w lutym.

W kilka godzin po objęciu tej funkcji, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie Netanjahu, oświadczył: „(…) Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Jego słowa spotkały się z krytyką ze strony władz Polski. Z ich powodu swój udział w lutowym spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Izraela w Jerozolimie odwołał premier Mateusz Morawiecki; do państwa żydowskiego nie pojechał w tym terminie także szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Minister Katz ani premier Netanjahu do dzisiaj nie przeprosili Polaków za te rasistowskie słowa. Polski rząd po chwilowym oburzeniu udaje, że zapomniał o sprawie. Tak wstaliśmy z kolan…

Źródło: PAP

Zmieniony ( 30.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.