Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Lekcje wielkich bitew arrow Odnaleziono szczątki mjr. Szendzielarza "Łupaszki", mjr. Dekutowskiego, "Zapory", ppłk. Kasznicy...
Sunday 20 September 2020 08:40:22.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Odnaleziono szczątki mjr. Szendzielarza "Łupaszki", mjr. Dekutowskiego, "Zapory", ppłk. Kasznicy... Drukuj Email
Wpisał: Adam Białous   
30.05.2019.

Odnaleziono szczątki mjr. Szendzielarza "Łupaszki", mjr. Dekutowskiego, "Zapory", ppłk. Kasznicy, "Inki", "Zagończyka".

 Adam Białous

http://www.pch24.pl/juz-wkrotce--kolejni-bohaterowie-walki-z-komunistyczna-okupacja-odzyskaja-tozsamosc,68626,i.html#ixzz5pQk7vQrN


17 czerwca 2019 roku w pałacu prezydenckim w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia rodzinom not identyfikacyjnych kilkudziesięciu osób, których szczątki odkryto podczas prowadzonych przez IPN w ostatnich latach prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych.

 

Identyfikacje te dotyczą szczątków ofiar, które zostały wydobyte w toku prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które od 2012 r. do dziś prowadzi Instytut Pamięci Narodowej.

  17 czerwca w pałacu prezydenckim wręczymy więcej niż 20 not identyfikacyjnych rodzinom osób zidentyfikowanych podczas badań DNA. Szczątki tych osób zostały odkryte w czasie prac prowadzonych przez IPN. Obecnie wysyłamy już do rodzin powiadomienia o zidentyfikowaniu ich bliskich. Wysyłamy również do nich  zaproszenia na uroczystość 17 czerwca - powiedziała PCh24.pl Monika Mużacz – Kowal, naczelnik Wydziału Identyfikacji IPN w Warszawie. Niestety w uroczystościach nie będzie mógł wziąć udziału prezydent RP Andrzej Duda, gdyż z małżonką w tym czasie ( 13- 17 czerwiec) będzie przebywał z wizytą w USA.

Szczątki części zidentyfikowanych, odkryto na terenie woj. podlaskiego. Obecnie trwają tam prace poszukiwawcze w dwóch miejscach (Las Olmoncki, rejon cmentarza prawosławnego Białystok) gdzie UB masowo grzebała w ukryciu swoje ofiary. Wcześniej pole śmierci odkryto w dawnym ogrodzie więzienia UB w Białymstoku ( około 400 szczątek ludzkich).

 Obecnie tajne miejsca pochówku ofiar zbrodni komunistycznych w całej Polsce i zagranicą odnajdują zespoły Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, którym kieruje wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. Do tej pory dzięki pracy poszukiwawczej pracowników IPN udało się odnaleźć szczątki wybitnych dowódców Armii Krajowej, m.in. mjr. Zygmunta Szendzielarza, "Łupaszki", oraz mjr. Hieronima Dekutowskiego, "Zapory", a także ostatniego dowódcy Narodowych Sił Zbrojnych ppłk. Stanisława Kasznicy. W Gdańsku odnaleziono szczątki Danuty Siedzikówny, "Inki", oraz Feliksa Selmanowicza, "Zagończyka". Ostatnie wręczenie 21 not identyfikacyjnych odbyło się w październiku 2018 roku.

 Wiosną tego roku, na niespotykaną do tej pory skalę, ruszyły prace poszukiwawcze prowadzone przez pracowników i prokuratorów IPN. Poszukiwania, głównie szczątek żołnierzy podziemia niepodległościowego, trwają w wielu miejscach kraju i zagranicą. Dokonano już kilku bardzo ważnych odkryć.

 Prace poszukiwawcze mogły nabrać tak dużego rozmachu dzięki utworzeniu i „nabraniu rozpędu” przez nowy pion IPN – Biuro Poszukiwań i Identyfikacji, którego pomysłodawcą i szefem jest prof. Krzysztof  Szwagrzyk.  Biura poszukiwań funkcjonują w każdym oddziale IPN, a więc niemal w każdym województwie. Do tego działa specjalna komórka IPN do prowadzenia prac poszukiwawczych za granicą.

Zmieniony ( 30.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.