Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 150 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow Francuskie media: "Niekończące się problemy El. Jądrowej Flamanville- dziurą finansową bez dna"
Sunday 05 April 2020 11:57:28.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Francuskie media: "Niekończące się problemy El. Jądrowej Flamanville- dziurą finansową bez dna" Drukuj Email
Wpisał: Electricite de France   
06.06.2019.

Francuskie media nazywają niekończące się problemy El. Jądrowej Flamanville "fiaskiem", "przeklętym projektem" i "dziurą finansową bez dna".

Francja: Gigantyczne problemy z nowoczesną elektrownią atomową

[sprawa stara, ale ciągle ropieje i pochłania koleje miliardy. MD]

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-gigantyczne-problemy-z-nowoczesna-elektrownia-atomow,nId,2861855#.rmf24.pl&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Rośnie gigantyczny skandal wokół budowy „najnowocześniejszej” francuskiej elektrowni atomowej we Flamanville w Normandii. Zapowiedziano, że zostanie ona oddana do użytku z 8-letnim opóźnieniem i będzie kosztowała prawie cztery razy więcej, niż planowano. Francuskie firmy proponują budowę podobnej siłowni w Polsce.

==================================

Gigantyczne problemy z nowoczesną elektrownią atomową. Francuzi chcą budować podobną w Polsce / Ulrike Koltermann /PAP/EPA

Budowa elektrowni jądrowej we Flamanville, w której funkcjonować mają dwa supernowoczesne [projekt sprzed ćwierć wieku. Mirosław Dakowski] Europejskie Reaktory Ciśnieniowe, okazała się dużo bardziej skomplikowana, niż myślano. Już na początku odkryto np. pęknięcia betonowej bazy, na której te reaktory miały zostać umieszczone. 

Później uznano m.in., że niektóre rury zostały niepoprawnie zespawane. Za każdym razem zapewniano, że chodzi o niewielkie usterki, ale oddanie do użytku elektrowni atomowej, które pierwotnie przewidziane było na 2012 rok, było stopniowo odsuwane. Teraz - po tym jak odkryto brak dokumentów potwierdzających wymaganą jakość niektórych materiałów budowlanych - zapowiedziano, że nastąpi to najwcześniej w przyszłym roku.

Cale przedsięwzięcie ma w sumie kosztować nie trzy miliardy euro - jak pierwotnie przewidywano - lecz co najmniej 11 miliardów euro.

Już od dłuższego czasu nadsekwańskie media donoszą, że francuski koncern energetyczny Electricite de France (EDF) - wspierany przez władze w Paryżu - proponuje budowę elektrowni atomowej podobnego typu w Polsce. Wielu obserwatorów sugeruje jednak, że problemy we Flamanville stanowią złą reklamę. Same francuskie media nazywają niekończące się problemy, związane z budowa siłowni w Normandii, "fiaskiem", "przeklętym projektem" i "dziurą finansową bez dna".

Zmieniony ( 06.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.