Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 112 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow manowce arrow Polska pustynią Europy
Monday 06 April 2020 12:05:30.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Polska pustynią Europy Drukuj Email
Wpisał: Najwyższa Izba Kontroli   
25.06.2019.

Polska pustynią Europy

Mamy dramatycznie mało wody

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/149479-mamy-dramatycznie-malo-wodyNajwyższa Izba Kontroli podała alarmujące dane na temat dostępu Polaków do wody. Wynika z nich, że posiadamy nawet trzykrotnie mniej jej zasobów niż pozostałe państwa Unii Europejskiej, natomiast pod tym względem możemy równać się choćby z Egiptem. Instytucja już od kilku lat bije na alarm w tej sprawie, lecz władze dopiero teraz planują budowę zbiorników pozwalających na magazynowanie wody.

Już sam tytuł artykułu na ten temat, który pojawił się na stronie internetowej NIK, mówi wiele na temat stanu polskich zasobów wodnych. „Polska pustynią Europy” nie jest już bowiem przesadą, ale stwierdzeniem coraz bardziej odpowiadającym rzeczywistości. Instytucja twierdzi, że obecnie posiadamy tyle samo wody co w większości pustynny Egipt, a także trzy razy mniej niż inne państwa zrzeszone w Unii Europejskiej.

Tym samym na przeciętnego Polaka przypada rocznie około 1600 m3 wody, natomiast według obliczeń Izby w sztucznych zbiornikach przeznaczonych do jej magazynowania zgromadzono w ostatnich latach niecałe 4 mld m3. To zdecydowanie zbyt mało, aby można było chronić Polaków przed skutkami powodzi i suszy.

Na ogól zbiorniki retencyjne są bowiem po prostu zbyt małe, przy czym NIK już cztery lata temu alarmowała w swoim raporcie, że brak rzeczywistych działań państwa w zakresie małej retencji utrwali okresy niedoboru wody przeplatane z czasem lokalnych powodzi. Dopiero teraz rządzący starają się zmienić ten stan rzeczy, dlatego w tym celu opracowano Program Rozwoju Retencji na lata 2021-2027. Ma on polegać na budowie zbiorników mających zwiększyć możliwości magazynowania wody.

Zmieniony ( 25.06.2019. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.