Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 27 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 19+ arrow Trzaskowski zablokował koncert "Contra Mundum". Zaśpiewa więc na Marszu Powstania Warszawskiego.
Friday 06 December 2019 06:43:27.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Trzaskowski zablokował koncert "Contra Mundum". Zaśpiewa więc na Marszu Powstania Warszawskiego. Drukuj Email
Wpisał: Rafał Trzaskowski   
28.07.2019.

Trzaskowski zablokował koncert Contra Mundum . Zaśpiewa więc na Marszu Powstania Warszawskiego. „W stolicy trwa wojna ideologiczna”

https://medianarodowe.com/trzaskowski-zablokowal-mu-koncert-teraz-zaspiewa-na-marszu-powstania-warszawskiego-w-stolicy-trwa-wojna-ideologiczna/

Zespół Contra Mundum miał zagrać 30 lipca na warszawskim Bemowie, jednak koncert został odwołany przez Rafała Trzaskowskiego. Jak poinformował Robert Bąkiewicz z Rot Niepodległości artyści zostali zaproszeni na Marsz Powstania Warszawskiego i zagrają na specjalnie rozstawionej scenie.

Marsz Powstania Warszawskiego to już tradycyjne wydarzenie w patriotycznym kalendarzu.

W tym roku jednak Roty Niepodległości przygotowały naprawdę ciekawe atrakcje. Jak mówi Robert Bąkiewicz:

-Chcemy godnie uczcić pamięć o wszystkich, którzy oddali krew za naszą Ojczyznę. Szykujemy duży koncert muzyki patriotycznej przed marszem, dlatego zapraszamy wszystkich na godz. 16:00 na rondo Romana Dmowskiego. Rozpoczniemy o 16:30. Zagra dla nas Andrzej Kołakowski i Norbert „Smoła” Smoliński z zespołu Contra Mundum.

Zespół Contra Mundum miał zagrać 30 lipca w bemowskim centrum kultury, lecz koncert został odwołany z przyczyn politycznych przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

Jak pisał o tej sprawie sam autor: „W Stolicy trwa wojna ideologiczna. Wszystkie tego typu imprezy w warszawskich placówkach kulturowych są monitorowane i zdławiane w zarodku. Tematy tożsamościowo – narodowe, Pamięć, Szacunek – to pojęcia skrajnie obce i wręcz wrogie dla Włodarzy Warszawy. Z tym samym problemem spotyka się na co dzień wielu artystów w całej Polsce”

Gdy tylko dowiedział się o tym organizator Marszu Powstania zareagował i obszedł zakaz Rafała Trzaskowskiego.

Dziękujemy Rafałowi Trzaskowskiemu! Blokuje Pan koncert powstańczy zespołowi Contra Mundum , a Roty Niepodległości ich zapraszają na Marsz Powstania Warszawskiego Już 1.08 o godz 16.30 dzięki Panu będzie mogło posłuchać ich muzy kilkadziesiąt tysięcy ludzi na Rondzie Dmowskiego – naprawdę dziękujemy

Zmieniony ( 28.07.2019. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.