Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 126 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Białystok, LGBT, Zandberg, Rajs "Bury", WUBP i walka z bandytyzmem 1944-2019. [Z "rządem+" w tle]
Wednesday 23 September 2020 21:02:04.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Białystok, LGBT, Zandberg, Rajs "Bury", WUBP i walka z bandytyzmem 1944-2019. [Z "rządem+" w tle] Drukuj Email
Wpisał: Pink Panther   
31.07.2019.

 

 

Białystok, LGBT, Zandberg, Rajs „Bury”, WUBP i walka z bandytyzmem 1944-2019.

[Z „rządem+” w tle]

========================

Hasła: „Sinus, cosinus!” „Obowiązkowa- matura -z matematyki!, obowiązkowa – matura z matematyki !”

Pink Panther.

http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/biaystok-lgbt-zandberg-rajs-bury-wubp-i-walka-z-bandytyzmem-1944-2019

Minął tydzień a właściwie już 8 dni od historycznej bitwy połączonych sił jasności LGBT i Policji Państwowej z „bandytyzmem Białegostoku”.

 Do chwili obecnej brak danych o zabitych, rannych a choćby i opatrzonych plastrem na pogotowiu w dniu 22 lipca 2019 r. Brak też danych o wybitych szybach sklepowych, podpalonych samochodach czy zdemolowanych lokalach. Do dzisiaj gorliwe media nie wrzuciły ani jednego zdjęcia brukowca, które miały latać nad głowami „parady równości”.

A w wiadomościach kolportowanych w pierwszych godzinach po tzw. marszu równości czy, jak podają światowe media „Gay pride parade in Bialystok” pojawiały się liczby „4 zabitych”, „dwojga zabitych”, bliżej nieokreślonej liczbie rannych – oczywiście ofiary miały pochodzić spośród aktywistów LGBT.

Po czym o rzekomych zabitych, rannych i zszokowanych przedstawicielach jasnogrodu dyskretnie zapomniano , co nie przeszkodziło silom porządku i prawa zakuć w kajdany rzekomych „zabójców, chuliganów, bandytów, troglodytów” , włóczyć ich po bruku i wrzucać na dołek a następnie okładać mandatami . Wg stanu na dziś liczba aresztowanych „sprawców” sięgnęła 84 osób – wszystkie bez wyjątku ze środowisk kontestujących ów „marsz równości” .

Oskarżenia podobno z pakietu „obrzucenie policji brzydkimi wyrazami’, „plucie na uczestników parady”(odseparowanej od kontr-manifestantów dwoma rzędami uzbrojonych po zęby policjantów z psami)

  Z mediów padają rytualne potępienia „chuliganów, tryglodytów, bandytów etc” z Białegostoku ze strony przedstawicieli władzy. Na przykład pan wice minister spraw wewnętrznych Szefernaker dla TVP Info miał powiedzieć: „…Nie ma miejsca dla bandytów, którzy nie szanują innych osób, którzy zachowują się w taki sposób, jak w Białymstoku. Zero tolerancji dla tego typu zachowań…”

Pan były już minister spraw wewnętrznych obecnie poseł Joachim Brudziński miał powiedzieć :”… Z tych informacji, które posiadam, one nie są pełne, bo już nie pełnię funkcji (szefa MSWiA), policja zachowała się jak zwykle profesjonalnie, i jak zwykle zabezpieczyła wszystkich uczestników – powiedział europoseł. Natomiast co do troglodytów, którzy skierowali tam swoją agresję i przemoc wobec innych osób, również wobec policji, to mogę powiedzieć tylko tyle: zero tolerancji. Nikt, nawet jeżeli nie zgadza się z protestującymi, nie ma najmniejszego moralnego prawa, jakiegokolwiek prawa do tego, żeby używać agresji wobec kogokolwiek - oświadczył Brudziński.
Jest to dla mnie oczywiste, że wszystkie te osoby, które dopuściły się tutaj złamania prawa, niezależnie od tego jakie awatary będą mieli na swoich profilach społecznościowych, jak bardzo będą używali patriotycznej, czy bogoojczyźnianej retoryki powinni ponieść konsekwencje – podkreślił polityk….”.

  Tymczasem ciekawą relację z wypadków w Białymstoku w dniu 20 lipca 2019 r. podał w dniu 26 lipca br. pan Rafał Otoka Frąckiewicz na youtubie w audycji z serii „Cotygodniowa dawka złych wiadomości” pt. Masakra w Białymstoku”.

  W min. 7:22 wymienił panów Czarzastego, Biedronia i Adriana Zandberga jako tych, którzy, aby uzyskać w wyborach do Sejmu procenty uprawniające do dotacji :”…. Bo nie chodzi aby dostać się do Sejmu ale aby przekroczyć jakąś tam barierę dźwięku, po której są dotacje, piniondze są i tylko i wyłącznie o to chodzi. Ale żeby dostać te piniondze z dotacji to oni są gotowi podpalić Polskę …”..

 Potem pan Otoka Frąckiewicz jedzie po bandzie min 8:00. : „… No i wracając do tematu oni zorganizowali taką ekipę objazdową „cyrk LGBT” w autobusach jeżdżą ci ludzie po różnych miastach. No bo gdyby jednocześnie, wiecie, jak katole ci od Rydzyka, nawet nie od Rydzyka , zwykli katole organizują sobie (…,) jakiś dzień , nie wiem, młodzieży (…) , Jezusa Chrystusa , Matki Boskiej Eskimoskiej , whatever, (…) jak sobie katole organizują jakaś imprezę , to w całej Polce są imprezy katoli., tak?

Ale jak sobie LGBT organizuje imprezę , no to jest ich pięciu na krzyż , w związku z tym nie mogą obstawić wszystkich miast w związku z tym w tych autobusach jeżdżą : dzisiaj tutaj jesteśmy, dzisiaj tam, jutro, pojutrze tutaj i tak dalej i tak dalej. No i stwierdzili , że pojadą do Białegostoku . Pomysł genialny z założenia myślę, że był podkład pod tym taki , że będzie rozpierducha, No musiał być taki. Bo sobie wyobraźcie sytuację (…) że burmistrz Nowego Jorku stwierdził, że fajnym pomysłem jest to ,żeby Ku Klux Klan sobie zorganizował taki duży piknik w Harlemie. To by się skończyło taką rzeźnią, że ten burmistrz by wyleciał natychmiast (..) Nikt w normalnym kraju by na to nie wpadł. W Polsce można (..)

 Min. 11:58 „…W ten Harlem, w ten nasz Harlem, w ten nasz polski Harlem , gdzie jest specyficznie, sympatycznie ale po prostu jeśli wchodzisz tam ze swoimi butami to możesz dostać łomot, wyjechał ten cyrk LGBT . I tu jest ciekawostka, że nic się nie wydarzyło. (…) Oczywiście ja wiem, że lewaccy odbiorcy mojego programu i ci z OKO Press powiedzą :tak, nic się nie stało, przecież tam doszło do rzeźni na uliach…a…”.

 Min 12.30 „… Dobra, to sobie sklasyfikujmy, co tam się właściwie wydarzyło. Cyrk LGBT poinformował lud pracujący miast i wsi podlaskiej, że przyjeżdża do nich z imprezą. No to co zrobił lud podlaski. Lud podlaski zgłosił do ratusza dziewięćdziesiąt parę imprez kontrmanifestacji(…) Nie mówiąc wprost o co chodzi . Na torze ćwiczeń , którym miało iść LGBT (…) impreza , która spowodowała , że początek marszu LGBT w Białymstoku zaowocował trzystoma osobami . Tam 300 osób szło i się źle czuło bo (…) reszta marszu czyli cyrk LGBT stała na światłach kilka kilometrów dalej. …”

I pan Otoka Frąckiewicz zaprezentował filmik min 13:19-13:33 ( 14 sek) pokazujący kilkunastu młodzieńców na przejściu dla pieszych śpiewających /wykrzykujących hasła: „Sinus, cosinus!” „Obowiązkowa- matura -z matematyki!, obowiązkowa – matura z matematyki !” Cyrk LGBT przez 2 godziny musiał słuchać o sinusie cosinusie.

Ratusz zgodził się na 50 imprez w centrum miasta.

 Kiedy zaczęła się zadyma? Zadyma wg Białostocczan , jak referuje pan Otoka Frąckiewicz zaczęła się od tego, że kiedy od strony LGBT poleciały zgniłe jajka w stronę kibiców Jagiellonii , oni wyszli na ulicę a policja bez ostrzeżenia zaczęła do nich strzelać z broni gładko lufowej gumowymi kulami a helikopter latał nad całą imprezą strasząc skutecznie wszystkich. Potem było jeszcze gorzej, bo marsz LGBT zatrzymał się czy rozdzielił w rejonie katedry, skłonił policję do użyci a gazu łzawiącego i pieprzowego.

 Ponieważ policji było bardzo, bardzo dużo i była też policja w z Warszawy , bałagan był nieunikniony, i gaz łzawiący przeznaczony dla kibiców Jagiellonii – trafił na trawniki, na których pan Wojewoda organizował Piknik Rodzinny- między dzieci, osoby starsze i słabsze. Policja wzięła Piknik Rodzinny za „kontrmanifestację” i dała rodzinom popalić.

 W tle lewactwo urządziło kilka ustawek ,które pracowicie sfilmowało a które miały pokazywać katowanie niewinnych uczestników „cyrku LGBT” przez „brutalnych bandytów z Białegostoku”.

 Jak na przykład ten filmik pana Michała Jurczyka w koszuli w zielono-czarną kratę z tytułem „Pobili mnie na paradzie równości w Białymstoku”, który puszczony w zwolnionym tempie pokazywał, że żaden z pięciu ciosów ręką lub nogą nie dotarł do ciała domniemanej ofiary ale minął je w sporej odległości.

 A policja na swojej stronie internetowej umieściła 22.07.2019 r. ogłoszenie „Policjanci poszukują poszkodowanego”:”… Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poszukują osoby pokrzywdzonej w wyniku pobicia w dniu 20 lipca 2019 r. na ulicy Suraskiej w Białymstoku”.

Pani minister Witek i inne czynniki rządowe podkreślają , iż „policja znakomicie wypełniła swój obowiązek” ale ja mam wrażenie, że policja wręcz szukała okazji, żeby pokazać „swoją moc” i rzuciła się na nieuzbrojonych kibiców, którzy co najwyżej krzyczeli do „cyrku LGBT” bardzo brzydko „róþżnymi wyrazami”. Natomiast nikt nie jest w stanie do dzisiaj zaprezentować słynnych „brukowców”, którymi miały być obrzucane „ofiary z parady równości”.

 Dlaczego o tym piszę.

 A dlatego, że w sprawie awantur w Białymstoku w dniu 20 lipca 2019 r. wypowiedział się publicznie internauta „jakuboski76”, który jest homoseksualistą polskim mieszkającym w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku obejrzałam kilka jego ciekawych wypowiedzi o warunkach życia w Wielkiej Brytanii.

 W dniu 21 lipca 2019 r. opublikował wypowiedź pod tytułem „Marsz LGBT w Białymstoku Przykładem Cynizmu Działaczy LGBT”.

 Zaczął od szeptanej propagandy rozpowszechnianej tuż po owej paradzie równości w Białymstoku , iż „z rąk narodowców w Białymstoku z powodów homofonicznych zginęły dwie osoby: chłopiec i dziewczyna lat 14 i 16 ”. I miała to być „święta prawda”. Nie miał zamiaru zabierać głosu w sprawie marszu równości. Ale w tej sprawie zwrócił uwagę , iż nie ma źródeł tej informacji a”… jeśli akcja nalepek „stop pedałowaniu” albo „strefy wolne od pedałowania” w Polsce robi aferę w BBC angielskim, taka bzdura , to - zamordowanie z powodów homofonicznych dwójki nastolatków byłoby o tym ..biiip… wszędzie , otwierałbym lodówkę, na mleku by to już było. Skoro o tym nie ma , to to nie wystąpiło…”.

 W min. 2: 49 powiedział co następuje :”… Pro-elgiebetowskie , nie mogę powiedzieć pro homoseksualne. Rozróżnijmy jedną rzecz.(…) Jestem gejem, tak. Dzisiaj usłyszałem zarzut: bo ty jesteś nienawistny wobec homoseksualistów , pisze do mnie przyjaciel i trochę mi to przypomina sytuację czarnego, który nienawidzi czarnych . Ja mu zadałem jedno pytanie: w którym momencie ja nienawidzę homoseksualistów.

-No o key, to tak to zgeneralizowałem, chodziło o to, że jesteś przeciwny środowiskom LGBT.

- Nawet nie samym środowiskom. Jestem przeciwny propagandzie LGBT, która wyrządza więcej szkody niż pożytku…”.

 Od min. 4:13 opowiada swojemu przyjacielowi z Brazylii o marszu równości w Białymstoku. A najpierw o Białymstoku, bo został o to zapytany: „…Białystok jest jednym z 10 największych miast w Polsce , ale jest w bardzo konserwatywnym regionie, jest generalnie małym miastem tak naprawdę…”. I wtedy ten przyjaciel powiedział: „…Wiesz co? W Brazylii nikt by się odważył zrobić marszów w mniejszym mieście niż Sao Paulo. …”

 Min 4:25 :”…Sao Paulo, przypominam, ma 20 mln mieszkańców…”.

 I dalej pan "jakuboski76” , żyjący sobie w Wielkiej Brytanii i czerpiący wiele radości z prowadzenia kanału na youtube , snuje opowieść swojego przyjaciela, z której wynika, że w Brazylii, społeczeństwo przyjmuje do wiadomości, że są jacyś „geje” i”… jeśli oni są, to niech sobie są, ale prywatnie, bez ostentacji. Jeśli mieszkają w sąsiedztwie, ludzie wiedzą, że to jest para homoseksualna i dopóki się z tym nie obnoszą, nikt nic do nich nie ma…” . Natomiast społeczeństwo nadal nie jest gotowe na ostentację. W Brazylii.

Okazuje się, że pan „jakuboski76” próbuje tłumaczyć właśnie w ten sposób sprawy w środowisku LGBT i nie znajduje tam zrozumienia. Jak sam mówi, nie boi się miejscowych polskich narodowców, których mija na ulicy i którzy wiedza, kim on jest, bo znają go z kanału na youtubie ale boi się ludzi ze środowiska LGBT.

 I oto co mówi pan „jakuboski 76” w podsumowaniu min 5:57 :”… Tutaj działa zasada rewolucyjna, jak w rewolucji październikowej – kto nie jest z nami, jest przeciwko nam. Ja nie jestem z nimi. I nigdy nie będę. Dlatego, że ja uważam, że zmuszanie konserwatywnej większości, jak w przypadku Polski, konserwatywnej większości społecznej , zmuszanie kogokolwiek do akceptacji budzi naturalny protest i odruch na „nie”. (…)

Min. 7:02 :”… Te marsze LGBT i promocja jest do niczego niepotrzebna i wywołuje dokładnie odwrotny efekt .Jeżeli mówimy o tym , że na marszu w Białymstoku dokonano pobić, tych pobić by nie było, gdyby organizatorzy, nie mówię o władzach miasta, mówię o organizatorach ze strony LGBT; gdyby mieli zdrowy rozsądek albo nie patrzyli przez pryzmat politycznych aspektów, nie dopuściliby do tego marszu dla bezpieczeństwa jego uczestników. Ja osobiście uważam, że każda jedna ofiara pobicia na marszu w Białymstoku jest ofiarą NIE narodowców , chociaż rękami tzw. narodowców to było wykonane , chociaż moim zdaniem chuliganów, bo moim zdaniem narodowcy to krzyczeli…”

 Min. 8:40:”… Gdybym ja był organizatorem marszu ze strony LGBT , ja bym w takim miejscu jak Białystok bym go odwołał . I wytłumaczył wzystkim , którzy chcieli brać udział w tym marszu , że to jest dla ich własnego bezpieczeństwa i dobra. Jeżeli na marsz ten przychodzi 500 osób a przeciwników tego marszu jest łącznie z rodziami i dziecmi jest 5000, i też tam przyszli - konfrontacja jest nieunikniona….’.

 Min 8 :59 :”…Ludzie, którzy ten marsz zorganizowali i forsowali żeby do niego doszło, czyli organizatorzy LGBT – są odpowiedzialni za te pobicia. Bo bezmyślnie lub z premedytacją wpuścili w gniazdo os ludzi, którzy szli za idealnymi hasłami. Głównie młodzież. Dlaczego się do tego wykorzystuje nastolatków. Bo nimi rządzą emocje i bardzo łatwo nimi sterować i manipulować. I TYCH LUDZI WYPUSZCZONO NA ULICE W FLAGACH TĘCZOWYCH, ŻEBY ZOSTALI POBICI PRZEZ NARODOWCÓW. A uważam, tego się nie boję powiedzieć (…)

Min 8:34 :”… Ja osobiście uważam, że ŚRODOWISKOM I ORGANIZATOROM LGBT BARDZO ZALEŻAŁO NA KONFRONTACJI KRWAWEJ , ŻEBY MIEĆ SWOJE OFIARY I SWOICH ŚWIĘTYCH . I ŻEBY TERAZ GŁOŚNO MÓWIĆ O HOMOFOBII W POLSCE , bo ktoś dostał w ryj i się zalał krwią. Tylko ten ktoś nie dostałby w ryj i nie zalałby się krwią, gdyby tam nie poszedł. A skoro wiedział , że idzie wśród pięciu tysięcy ludzi, którzy go nienawidzą , to po cholerę tam lazł. I odwołanie tego marszu nie byłoby tchórzostwem , nie byłoby się chowaniem- byłoby zwykłym dbaniem o zdrowie i bezpieczeństwo a nawet życie ludzi , którzy brali w nim udział. WIĘC LUDZIE, KTÓRZY DO TEGO MARSZU DOPROWADZILI , SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA TO, CO STAŁO SIĘ JEGO UCZESTNIKOM. (…)

 Kim byli organizatorzy, których w krótkich żołnierskich słowach podsumował homoseksualista polski z Wielkiej Brytanii? Nominalnie było to stowarzyszenie „Tęczowy Białystok”, które miało być zarejestrowane w KRS w lipcu ubiegłego roku. I nie widać do dzisiaj śladów ogłaszanej w mediach rejestracji.

 Twarzami tego przedsięwzięcia byli wtedy pani Katarzyna Rosińska z Rady Krajowej Partii Razem, pan Grzegorz Senda, rzecznik prasowy Partii Razem Podlasie.

Tak się złożyło, że akurat jesienią 2018 r. pani Rosinska startowała jako „jedynka” w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego w Białymstoku i w kampanii błysnęła propozycją, aby „…w miejscach publicznych, urzędach i szkołach były ogólnie dostępne prezerwatywy” a także „punkty konsultacyjne, w których można porozmawiać o własnej seksualności”.

 W roku 2019 wystartowała w wyborach do Europarlamentu z listy „Lewica Razem” z drugiego miejsca.

 Wyniki miała bardzo słabe mimo widocznego poparcia Adriana Zandberga i gazowni.

Partia Razem na Podlasiu w ogólności a pan Zandberg w szczególności poświęcali w ostatnim roku uwagę nie tylko zagadnieniom LGBT.

 Drugim, chyba nawet ważniejszym celem było zwalczanie legendy „bandytów z AK” : m.in. „Burego” Rajsa i mjr Zygmunta Szendzielorza „Łupaszki”.

Na przykład w kwietniu 2018 r. kiedy radni PiS w Białymstoku przegłosowali nadanie jednej z ulic tego miasta imienia mjr „Łupaszki’, pani Rosińska i jej kolega Seweryn Prokopiuk nauczyciel z Widowa (który też niczego nie ugrał w żadnych wyborach) urządzili konferencję prasową, na której wyrazili swoje gorące oburzenie, z powodu tak „kontrowersyjnej” decyzji. Oraz wyprodukowali petycję, aby ta decyzja Rady Miasta Białystok została – cofnięta.

Nic nie szkodziło, że pani Rosińska i pan Seweryn Prokopiuk nie zgromadzili potrzebnej liczby głosów żeby się dostać choćby do rady gminy.

 W dniu 23 lutego 2019 r. po Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce wyruszył IV Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych , organizowany przez Narodową Hajnówkę, Patriotyczna Jagiellonię i Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”.

 No i pan Adrian Zandberg też tam był, wraz z ekipą z Partii Razem (poparcie w wyborach samorządowych 2018- 1,57% ) i powiedział , co następuje: „…Dzisiaj przez Hajnówkę przechodzi marsz nacjonalistów . Ci ludzie krzyczą, że Bury jest ich bohaterem. Jestem tutaj dzisiaj, jak co roku, by powiedzieć, że Rajs “Bury” był zbrodniarzem, a nie bohaterem. Człowiek, który morduje dzieci, kobiety w ciąży, który dopuszcza się haniebnych zbrodni przeciwko cywilom, nie może być traktowany jako bohater. Nacjonalistyczny marsz tutaj w Hajnówce to prowokacja wymierzona w lokalną społeczność, po to, by ludzi skłócić, nastawić brata przeciwko bratu. Jestem tu dziś, by powiedzieć: Nie pozwolimy na zastraszanie społeczności prawosławnej!...”.

 Starzy komuniści i ich potomkowie uporczywie brną w zakłamywanie pamięci o II WW. Bo zaledwie 80 km od Hajnówki leży miejscowość Brzostowica Mała (na terenie Białorusi), gdzie 17 lub 19 września 1939 r. „oddział” niesłusznie u docenta wiki nazwany „bandą” złożoną z Żydów i Białorusinów pod dowództwem handlarza Zusko Ajzyka i „nadzorem Komitetu Rewolucyjnego” pod kierunkiem niejakiego Motyla Żaka dokonał okrutnej masakry 50 Polaków, zaczynając od miejscowego ziemianina hrabiego Antoniego Wołkowickiego i jego żony Ludwiki ale także zwykłych ludzi: listonosza, nauczyciela , kasjera gminy czy sekretarza gminy. Zabawa była pyszna:

 Ofiary miały ręce skrępowane drutem kolczastym, musiały jeść wapno i zostały zakopane żywcem.

 To nie był jakiś wypadek, to była reguła. Za pierwszego Sowieta. Czy w Białymstoku Polacy nie dowiedzieli się o tych „sojuszniczych występach”?

 W odległości ok. 220 km na wschód od Białegostoku a jakieś 17 km na północ od miasta Baranowicze leży wieś Kołdyczewo, koło której od marca 1942 r. do czerwca 1944 r. funkcjonował niemiecki obóz koncentracyjny dla Polaków i Żydów, w którym 100% załogi stanowili kolaboranci białoruscy z 4 Kompanii 13 Białoruskiego Batalionu Policyjnego SD- jak najbardziej ochotniczego. Szacowana liczba ofiar – ok. 22 tysiące, z tego na początek zagazowali 100 polskich księży rzymsko katolickich. Kobiety były gwałcone a dzieci żywcem grzebane.

 Część obsady zdołała uciec na Zachód i schowała się w PRL pod obcymi nazwiskami. Niektórzy odnaleźli się jako wysocy funkcjonariusze PZPR i mieli proces, ale nikt ich nie wydał ZSRR, gdzie czekała ich kara śmierci.

 Dla „polskich bandytów z AK” nie było takiej taryfy ulgowej. Co powinno zadowolić moralnie wzmożonego pana Adriana Zandberga, urodzonego w dalekiej Danii i przywiezionego w kolebeczce w ciemną noc stanu wojennego do PRL. Co ja mówię. Pod koniec lat 80-tych a mamcia na początku lat 90-ych już była zainstalowana w biurokracji Sejmu czy też Senatu.

 W Białymstoku serce bitwy toczonej z polskim nacjonalizmem i bandytyzmem biło od 1945 r. w siedzibach NKWD, Smiersz i Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Bitwa zakończyła się wielkim sukcesem sił jasności, prawdy i postępu : do dzisiaj „najwięksi bandyci” jak Rajs „Bury” nie mają grobów. Wątłe siły IPN ciągle odkrywają szczątki Ofiar UB, NKWD czy Smiersz.

 Mijały lata i okazało się w 1999 r., że w Białymstoku dokonywany jest pochówek prawdziwego Sowieta z NKWD , Faustyna Grzybowskiego, który w okresie 13.08.1944-16.01.1945 r. był komendantem Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa w Białymstoku. W latach 1949-1955 szef ochrony rządu w Warszawie. Przeżył i dożył do „wolnej Polski” i włos mu z głowy nie spadł.

 Co tu mówić: WUBP było przedsięwzięciem prawdziwie internacjonalistycznym: kolejni komendanci to: dwóch Sowietów :Faustyn Grzybowski i Tadeusz Piątkowski , jeden Białorusin Daniel Kubajewski i jeden Żyd Bernard Borys Schildhaus ksywa Krzywiński Bolesław. Wśród zastępców komendanta też było narodowościowo różnorodnie: na 9 zastępców w okresie 1944-1956 – jeden Sowiet „przywrócony na łono ZSRR” - dwóch Żydów: Koton Eliasz i Domowski Aba .

 Najciekawszą figurą WUPB w Białymstoku był niejaki Samuel Faber lub Farber z Wydziału I Kontrwywiadu - naczelnik wydziału w okresie 1.02. 1948-20.10.1948. Zaczął on karierę w WUBP w Białymstoku 28.11. 1945 r., jako „oficer Śledczy”, czyli zrywał paznokcie wrogom ludu a nawet rozstrzelał osobiście skazanego w trybie doraźnym na karę śmierci członka WiN Antoniego Arasimowicza z Dębszczyzny powiat Suwałki. Nie został za to pociągnięty do odpowiedzialności.

 Karierę w „organach” złamał sobie z powodu pociągu do pieniędzy i przygód , co opisuje w artykule pt. „Faber i S-ka – Krótka Historia Przekrętu pan Jerzy Kułak z OBEN IPN Białystok na stronach 80-83.

 Najpierw był pociąg do złota , o czym można przeczytać w raporcie szefa Wydziału Informacji 11 Brygady Ochrony Pogranicza mjr. Głogowskiego z 19 października 1948 r., który okazał się człowiekiem bez wyobraźni i zasypał zdolnego ubeka Fabera , który miał się do niego zgłosić w czerwcu 1948 r. z dyskretną prośbą aby „ułatwić mu przejście granicy wschodniej w celu przewiezienia zwłok szwagra por. Farbera, który rzekomo miał być zamordowany przez Niemców i pochowany na stronie Związku Radzieckiego (…) Konkretnej odpowiedzi nie dałem, tłumacząc, że muszę rozpatrzeć sprawę, jak wygląda przejście na stronę ZSRR.

 I po upływie dwóch miesięcy czasu, znajdując się przypadkowo w towarzystwie por. Fabera i jego kolegów , między którymi znajdował się niejaki ob. ARON pochodzenia żydowskiego i jego kochanka […]

 No i obywatel Aron spytał mjr Głogowskiego, czy ta sprawa, o której mówił por. Faber da się załatwić szybko, bowiem na tym terenie Sowieci zaczynają budować fortyfikacje, więc sprawa będzie ciężka do realizacji.

I zupełnie otwartym tekstem rzucił :”…Jeśli pan major ułatwi nam przewiezienie tego skarbu , to my panu zagwarantujemy milion złotych …”.

 Opowieść była taka, że pod koniec wojny komendant obozu niemieckiego w trakcie zwijania obozu wziął ze sobą jednego Żyda i Żydówkę aby mu pomogli zakopać kilka kasetek brylantów i złota ale było bombardowanie i zginął w nim ów niemiecki komendant i Żyd a Żydówka przeżyła i oznaczyła miejsce zakopania owych kasetek. I oni wiedzą, że wszystko się zachowało a „chodzi tylko o przewóz”.

 Po kilku dniach zgłosił się do mjr Głogowskiego por. Faber i otwarcie oznajmił, że zamierza przekroczyć granicę na jego odcinku a po przekroczeniu włoży mundur oficera radzieckiego i pokazał legitymację oficera Armii Czerwonej . Tak zabezpieczony miał dotrzeć na miejsce a tam mieli czekać przygotowani ludzie i w nocy przetransportować złoto na polską stronę. Mjr Głogowski wyśmiał por. Fabera i panowie więcej o tym nie rozmawiali ale mjr Głogowski złożył stosowny raport.

 Obywatel Aron zniknął we wrześniu 1948 r. a zatrzymana przez władze kochanka Arona niejaka Halina Rudnicka w trakcie przesłuchania w dniu 21 .10 1948 r. stwierdziła, że ona to wszystko wymyśliła, bo Aron ją źle traktował i „nie miała uważania”. A kiedy dowiedział się o złocie, to był grzeczniejszy.

 Por. Faber został zatrzymany i poszedł siedzieć nie za złoto, które być może było po sowieckiej stronie , ale za handel kamienicami pożydowskimi.

 W tej sprawie pan Jerzy Kułak z IPN przedstawia fascynujące zeznanie z dnia 1o.11.1948 r. niejakiego Eliasza Grondowskiego (Grądowskiego) urodzonego 1924 r. w Jedwabnem pow. Łomża, narodowość żydowska, wyznanie mojżeszowe. Nie wiem, czy to ten "pana-Grossowy świadek".

Oto co ciekawsze fragmenty:”… Na terenie miasta istniała grupa ludzi, składająca się przeważnie z żydów, jak to: Frydzon Aron, Knyszyński Feliks, Boczkowski Leon, Szczupak Lejzor, Grynsztejn Szmeja, Faber Samuel – funkc[jonariusz] WUBP w B-ku oraz Jarocki Wacław – Naczelnik Wydziału Prawnego O[kręgowego] U[rzędu] L[ikwidacyjnego] w Białymstoku, ob. Białostocki [...](sekretarz Komitetu Żydowskiego w B-ku), którzy [...] kierowali sprzedażą domów pożydowskich i placów znajdujących się na terenie m. Białegostoku i okolic

 [..Każdy członek miał spełnić w tej spółce swoje zadanie [...]. Część z nich zajmowała się wyszukiwaniem nieruchomości pożydowskiej opuszczonej, druga część wyszukaniem osobnika o nazwisku podchodzącym z nazwiskiem zaginionego żyda, byłego prawowitego właściciela danej posesji, którego później umawiają, żeby on występował przed Sądem Grodz-kim w B-ku, iż rzekomo on jest spadkobiercą danej posesji, któremu wyszukują fikcyjnych świadków [...], a na podstawie takowych świadków Sąd Grodzki wprowadza w posiadanie takiego rzekomego spadkobiercę.

 Czynność ob. Jarockiego Wacława polegała na tym, że on nie stawiał w tym wypadku żadnego sprzeciwu przy wprowadzaniu w posiadanie tej osoby [...], a czynność por. Fabera Samuela polegała na tym, że on przyspieszał w wydawaniu zezwoleń na prawo nabycia nieruchomości, gdyż m. Białystok leży w pasie granicznym i prawo obowiązuje, aby nabywca posiadał zezwolenie od wojewody [...].Uzyskana suma pieniędzy za [...] sprzedaną nieruchomość była dzielona pomiędzy wszystkich uczestników wchodzących w grę. [...] Ww. grupa bezprawnie sprzedała bardzo dużo domów pożydowskich.[...]

 Mnie jest wiadome, że do Białegostoku przyjechała z Meksiko ob. Szrejbmanówna Chaja, celem sprzedaży swoich nieruchomości, lecz już przez tę spółkę dom jej przy ul. Młynowej [...] został sprzedany. W związku z tym, aby ona o tym nikomu nie meldowała, to wypłacili jej 100 tysięcy złotych odszkodowania i dali jej upatrzony inny dom dla sprzedaży w Sokółce.[...]

 Gdy ja wraz z ob. Edelsztejnem Chaimem wystąpiliśmy w Sądzie Grodzkim w Białymstoku w charakterze świadków, oraz gdy na podstawie naszych zeznań została wykryta fikcyjna sprzedaż domu przez tę spółkę położonego w Supraślu [...] [to] mnie i Edelsztejna Chaima i Boruszczaka Abrama w dniu 11 IV 48 r. zatrzymano przez WUBP[...] gdzie przesiedzieliśmy przez okres sześciu dni [...], a później zostaliśmy wysiedleni z pasa pogranicznego na okres trzech lat.[...]

 Por. Faber Samuel w czasie, gdy byłem przesłuchiwany przez niego [...],powiedział nam, że obecnie nie ma innej rady, musicie na razie opuścić Białystok i wyjechać na jakiś okres czasu, lecz jeżeli zaprzestaniecie mówić o tym, że sprzedają żydzi bezprawnie domy w Białymstoku, to będziecie mogli powrócić z powrotem (…)

 [...] Za pośrednictwem tegoż Jarockiego Wacława w maju 1948 r. usunął z domu ob. Wierzbicką Lucynę podstępem [...] tłumacząc jej, że [lokal ten] potrzebny jest Woj[ewódzkiemu] UBP, gdyż będzie w tym domu lokal UB, chociaż por. Faber w końcu 1946 r. sprzedał swój dom za cenę jednego miliona złotych przy ul. Częstochowskiej nr 23,w maju 1948 r. drugi dom za cenę 800 000 złotych [...].Przesłuchany na powyższe okoliczności w tej sprawie por. Faber do zarzucanych mu czynów nie przyznał się [...].

 Ale poszedł siedzieć na 5 lat z tym, że przesiedział 2 w komfortowych warunkach.

 Większość osób narodowości żydowskiej zamieszanych w aferę ze sprzedażą nieruchomości jeszcze w 1948 r. wyjechała za granicę, głównie do Francji, Australii i Kanady….”. A teraz ich potomkowie zapewne "jęczą i płaczą" za "swoimi" kamienicami w Białymstoku.

 Były to spore biznesy bo jak dla porównania podaje Autor pan Jan Kułak, średnie wynagrodzenie nauczyciela w owym czasie wynosiło 1.500 zł miesięcznie.

 Jak widać , wszystko już było.

 Zastanawiam się, czy nie chodzi o to, żeby ciemny lud zastanawiał się, czy jest „za” albo o „przeciw” LGBT i kotłował się na ulicach a jasnogród rozgląda się a to za kasetkami ze złotem , a to za kamienicami.

Czytam o tych powojennych przewałach z kamienicami, kasetkach ze złotem do zajumania ze sowieckiej strony i myślę o tym Adrianku Zandbergu, który się napina patetycznie i antypolsko , kiedy tylko usłyszy nazwisko Żołnierza Podziemia Niepodległościowego ,który obniżał komfort życia funkcjonariuszom UB z legitymacjami Armii Czerwonej po kursach NKWD w Kujbyszewie.

 =============================================

https://twitter.com/Pani_Scarlett

https://twitter.com/bratwodza

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23695337,wschodzi-teczowy-bialystok.html

https://poranny.pl/kandydaci-do-parlamentu-europejskiego-okreg-nr-3-pelne-listy-pkw-podlaskie-i-warminskomazurskie/ar/c1-14059439

https://www.tysol.pl/a34957-Naoczny-swiadek-Zwolennik-Marszu-Rownosci-pisze-ze-kobieta-z-rozbitym-nosem-to-kontrdemonstrantka

https://www.pch24.pl/propagatorzy-lgbt-w-szoku--nie-spodziewali-sie-masowych-protestow-bialostoczan,69657,i.html

https://plus.poranny.pl/teczowy-bialystok-chcemy-bialostockiego-marszu-rownosci/ar/13357453
https://queer.pl/news/191844/heteronormatywnosc-na-odwrot
https://fr-fr.facebook.com/pg/TeczowyBialystok/posts/

https://partiarazem.pl/2019/02/wieczna-pamiec-hajnowka/

https://www.facebook.com/razempodlaskie/posts/1154144671394046/

http://www.bialystokonline.pl/rownosc-i-ochrona-dla-wszystkich-wydarzenie-antydyskryminacyjne-na-rynku-kosciuszki,artykul,112249,1,1.html

http://www.bialystokonline.pl/to-bedzie-teczowa-jesien-pokazy-filmow-i-dyskusje,artykul,107978,1,1.html

 

https://www.tysol.pl/a27840-Szef-Osrodka-Monitorowania-Zachowan-Rasistowskich-i-Ksenofobicznych-skazany-Komentarze-To-poczatek-

https://www.youtube.com/watch?v=cIAI9Zho0ag

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/603343,brudzinski-pis-marszu-rownosci-bialystok-nie-ma-prawa-uzywania-agresji.html

https://plus.poranny.pl/teczowy-bialystok-chcemy-bialostockiego-marszu-rownosci/ar/13357453
https://fr-fr.facebook.com/pg/TeczowyBialystok/posts/

https://partiarazem.pl/2019/02/wieczna-pamiec-hajnowka/

 

http://www.bialystokonline.pl/prezerwatywy-dostepne-w-urzedach-i-szkolach-taki-pomysl-ma-kandydatka-do-sejmiku,artykul,107917,1,1.html

https://www.gosc.pl/doc/5356063.Trwa-IV-Hajnowski-Marsz-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych

https://rejestr.io/krs/239792/stowarzyszenie-slowianskiej-mniejszosci-narodowej-rzeczypospolitej-polskiej-prawoslawni

https://rejestr.io/krs/462475/fundacja-rada-odrodzenia-narodowego-bialorusi

https://rejestr.io/osoby/1378721/piotr-juszczuk

 

http://partiarazem.pl/2019/02/wieczna-pamiec-hajnowka/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_koncentracyjny_w_Ko%C5%82dyczewie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eliasz_Koton

https://ipn.gov.pl/ftp/pdf/Aparat_kadra_kier_tom%20I.pdf (str. 97-109)

http://www.polska1918-89.pl/pdf/faber-i-s-ka-%E2%80%93-krotka-historia-pewnego-przekretu,5935.pdf

Zmieniony ( 31.07.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.