Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 19 arrow Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksua
Friday 04 December 2020 21:59:26.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksua Drukuj Email
Wpisał: kard. Burke   
12.08.2019.

Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksualne, jest przysługą, a nie karą

http://www.bibula.com/?p=109226

Liderzy w rządzie tego państwa [USA], którzy nie są katolikami, mówią mi, że byli pewni, iż katolicka nauka na temat aborcji, tzw. małżeństw jednopłciowych itd. zmieniła się, ponieważ tak wielu katolików na Kapitolu regularnie wspiera tego rodzaju ustawodawstwo. I to jest skandal – powiedział kard. Raymond Burke w wywiadzie, jakiego udzielił w czwartek stacji telewizyjnej Fox News.

Amerykański hierarcha skrytykował katolickich polityków, którzy wspierają aborcję i „małżeństwa” osób tej samej płci oraz stwierdził, że politycy tacy jak Joe Biden nie powinni przyjmować Komunii św., gdyż „nie są w komunii z Chrystusem”. Kardynał wyjaśnił przy tym, że nieudzielenie Komunii takim politykom „nie jest karą. W rzeczywistości wyświadcza się tym ludziom przysługę, kiedy się im mówi: Nie przystępuj. Ponieważ jeśli przystępują [do Komunii] popełniają świętokradztwo”.

Mówiąc o kryzysie Kościoła katolickiego, kardynał zaprzeczył, aby był wrogiem papieża Franciszka. Jak zauważył, nie ma „nic dalszego od prawdy. Nigdy nie wypowiadałem się przeciwko papieżowi Franciszkowi ani nie mówiłem o nim bez szacunku”.

Odnosząc się do kwestii nadużyć seksualnych w Kościele hierarcha potwierdził swoje stanowisko odnośnie istnienia czynnych homoseksualistów wśród duchowieństwa, zauważając, że ich obecność jest niedopuszczalna, gdyż stanowi jedną z przyczyn tego kryzysu. Jak dodał – nie oznacza to jednak, że jest „homofobem”. Mówiąc o arcybiskupie McCarricku podkreślił, że nie był świadom jego ponurej roli, jaką odegrał w skandalu molestowania seksualnego.

Portal Church Militant, komentując to stwierdzenie, zauważa, iż w przeciwieństwie do innych, którzy tuszowali postępowanie McCarricka, kard. Burke nie miał z nim żadnych związków, a nawet istnieją dowody, że „McCarrick postrzegał go jako przeciwnika”.

Kardynał Burke wyraził optymizm co do przyszłości Kościoła, gdyż spotkał „wielu wspaniałych młodych księży” oraz wiernych katolików wśród młodego pokolenia. A choć skandal z udziałem McCarricka może wstrząsnąć wiarą, to jednak „Chrystus jest Głową Kościoła. A Chrystus swojego Kościoła nie porzuca”.

Źródło: ChurchMilitant.com / foxnews.com
jjf

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.