Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow W POLSCE III arrow Traktat z Lizbony na wokandzie TK 10 XI 2010
Tuesday 28 January 2020 23:46:27.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Traktat z Lizbony na wokandzie TK 10 XI 2010 Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
09.11.2010.

Traktat z Lizbony na wokandzie TK 10 XI 2010

Na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego przeczytać możemy, że już 10 listopada 2010 roku o godz. 9.30 odbędzie się sprawa w związku z wnioskiem grupy posłów i senatorów o stwierdzenie niezgodności z konstytucją RP zapisów Traktatu z Lizbony.

Przypomnijmy, że inicjatorem zbierania podpisów pod wnioskiem o skargę do TK był poseł Antoni Macierewicz. Od początku przyglądaliśmy się tej sprawie, pytaliśmy również sam Trybunał o jej losy. Pytanie, czy wybór daty 10 listopada, czyli dnia poprzedzającego rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uznać należy za symboliczny, czy też jest to czysty przypadek? A jeśli jest to wybór symboliczny to cóż może oznaczać?

Poniżej publikujemy tekst informujący o sprawie a zamieszczony na stronie internetowej TK: [nie kopiuję, można pypcia dostać od tego prawniczego języka. Kto musi, sobie poczyta. md]

[TK odrzucił ten wniosek...]

Zmieniony ( 11.11.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.