Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow powolutku tę żabę podgrzewają arrow Jednym z organizatorów "radosnego marszu w Gdańsku" jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B
Thursday 13 August 2020 02:35:10.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Jednym z organizatorów "radosnego marszu w Gdańsku" jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B Drukuj Email
Wpisał: Cezary Gmyz   
20.08.2019.

 

 

Jednym z organizatorów "radosnego marszu w Gdańsku" jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B


1.08.2019 https://tysol.pl/a35318-Gmyz-Jednym-z-organizatorow-radosnego-marszu-w-Gdansku-jest-Gasiorowski-Tak-ten-od-Art-B

Cezary Gmyz


Miasto Gdańsk organizuje alternatywne, wobec państwowych, uroczystości wybuchu II wojny światowej.

Jak opisywali organizatorzy – jednym z elementów miał być „radosny Marsz Życia”. Dziennikarz Cezary Gmyz zauważył, że jego jednym z organizatorów miał być Andrzej Gąsiorowski, który znany jest z afery „Arb-B”.

– Może to powtórzę bo się nie przebiło. Jednym z organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II Wojny Światowej jest Andrzej Gąsiorowski, który przywozi Izraelczyków. Tak ten właśnie Gąsiorowski od Art-B. Jego przestępstwa się przedawniły i może swobodnie jeździć do Polski – napisał Gmyz.

Gasiorowski to „przedsiębiorca”, działacz społeczności żydowskiej, od 1990 roku wiceprezes spółki Art-B, od 1 sierpnia 1991 roku mieszkający w Izraelu, poszukiwany przez Interpol i polską policję w związku ze sprawą tzw. „afery Art B”, którą umorzono w 2016 z powodu przedawnienia.
[Izrael przez 25 lat nie wydał przestępcy wymiarowi sprawiedliwości. MD]
Zmieniony ( 20.08.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.