Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 19 arrow Amazonia jest niepalna
Sunday 27 September 2020 05:07:59.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Amazonia jest niepalna Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Cejrowski   
26.08.2019.

Amazonia jest niepalna.

Wyznanie Wojciecha Cejrowskiego szokuje! Znany podróżnik nie wierzy w spontaniczne pożary lasów Amazonii

https://nczas.com/2019/08/26/wyznanie-wojciecha-cejrowskiego-szokuje-znany-podroznik-nie-wierzy-w-pozary-lasow-amazonii/Od kilku tygodni media podają, że Brazylia zmaga się z pożarami amazońskich lasów. Ich przyczyną jest nie tylko susza, ale również wylesianie terenu pod uprawy.

Na temat pożarów w Amazonii głos zabrało wielu, głównie celebrytów. Wszyscy oni apelują o podjęcie konkretnych działań, aby chronić zielone płuca Ziemi.

W tej sprawie wypowiedział się także Wojciech Cejrowski.

Lasy amazońskie są NIE-palne. Aby sobie wypalić małe pole, trzeba się BARDZO napracować. Najpierw trzeba zwalić wszystkie duże drzewa, potem wykarczować resztę i palić kawałkami. Amazońskie ogniska gasną same z siebie, trzeba je stale wachlować, rozdmuchiwać. Amazońskie drewno, nawet suche, palić się nie chce. Dlatego Indianie na rozpałkę lubią stosować nasze plastikowe butelki. Stare butelki i zapalniczka zastępują dzisiaj dawniejsze koraliki przywożone na wymianę. Powód? Rozpalanie ognia – stwierdził znany podróżnik.

– (…) w Amazonii nie ma jak rozpalić ognia. Oczywiście istnieją techniki pocierania patykiem o patyk, ale to zawsze robota ŻMUDNA. Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie, za to bardzo chętnie gaśnie. Jak w tej sytuacji oceniać pożary lasów amazońskich? Nie wiem. Widziałem zdjęcia i filmy, ale… widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat – pisze w mediach społecznościowych Cejrowski.

Zdaniem podróżnika, ktoś podpalił amazońskie lasy.

– Więc? Nie dowierzam. Nie chce mi się wierzyć w te pożary. A jednocześnie głupio mi to mówić w sytuacji, gdy widzę filmy. Ha! A może ktoś podpalił ropę? Nie wiem. Szukam odpowiedzi i mi się rachunki nie zgadzają. Ot co. Sam z siebie amazoński las palić się nie chce. Gdyby mi ktoś postawił zadanie podpalenia dużej połaci lasu w Amazonii, to bym go poprosił o napalm lub dynamit do wysadzenia ropociągu kontynuuje.

Zmieniony ( 26.08.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.