Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 19+ arrow " Pontonowy Most Gówna" dobrym remedium na nieuniknione zatkanie rur pod dnem Wisły
Wednesday 26 February 2020 23:32:18.28.
W Y S Z U K I W A R K A
" Pontonowy Most Gówna" dobrym remedium na nieuniknione zatkanie rur pod dnem Wisły Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
30.08.2019.

 

 

"Pontonowy Most Gówna" dobrym remedium na nieuniknione zatykanie rur pod dnem Wisły

Mirosław Dakowski

Z tvpinfo:

https://www.tvp.info/44147899/minister-srodowiska-o-zatruciu-wisly-trzeba-zbudowac-bypass-przy-pomocy-wojska-i-wod-polskich

Najbardziej niepokojące jest to, że nie ma końca tego zrzutu ścieków”, a „naprawienie awarii może potrwać kilka tygodni czy nawet miesięcy”.

      Minister środowiska Henryk Kowalczyk: „Obniżenie ilości tlenu w Wiśle. – Stąd po prostu zamiera życie.”

      Panie Ministrze: Możesz NATYCHMIAST zainstalować tuż poniżej awaryjnego ujścia ścieków [to przy ul. Farysa..]dmuchawy natleniające wodę. Zrób to!!

     To kilka rur perforowanych, w poprzek Wisły, co parę kilometrów biegu rzeki, nadmuch z obu brzegów.

Jak stwierdził minister, „ważne jest, by zahamować wypływ ścieków. Rząd oferuje pomoc. Trzeba zbudować bypass, tymczasowy rurociąg przy pomocy wojska, to można zrobić w kilka dni”.
– My apelujemy, żeby do współpracy doszło (
z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim – PAP).

 A taki  Rafał Trzaskowski ✔ @trzaskowski_ bezczelnie powiada:

   Od 3 dni badamy alternatywne pomysły powstrzymania awarii. Jutro w MPWiK spotykamy się w tej sprawie ze specjalistami z całego kraju. Zapraszam również przedstawicieli rządu. Każdy pomysł będzie dalej analizowany. Opcje bez udziału wojska wydają się bardziej racjonalne.

=================

  Pontonowy Most Gówna wojsko może postawić w parę dni.

Ale… zdanie dalej minister sugeruje, że „nie da się tego zrobić bez Trzaskowskiego”.

.trzeba tylko chcieć współpracować. My apelujemy o to, by do tej współpracy doszło, bo... [toć to deklaracja bezsiły!! md]

Czyżby wobec tak wielkiej awario-katastrofy konieczne będzie zabieganie o „zgodę” tego łobuzo-szkodnika?

Rura na powierzchni Wisły, na pontonach, usunie największą wadę rozwiązania pod dnem: Gówno nie będzie musiało wspinać się po stronie praskiej „pod górkę” co zapewne jest przyczyną obecnego zatkania.

Doświadczony inżynier, spec od przepływów cieczy: A w obu rurach dotychczasowych pod dnem rzeki, po stronie praskiej, tj. tam, gdzie ściekom jest pod górkę, należy na stałe zainstalować pompy z ruchomym ryjkiem, oczywiście z wideo-monitoringiem, które będą wysysały układające się na dnie rur złogi.

===================

Uświadommy sobie:

A. Gównociąg [obie nitki!!] rozgracił się w sześć czy siedem lat od zbudowania, gdy akwedukty i drogi bite Rzymian stoją nietknięte od dwóch tysiącleci.

 B. "Pontonowy Most Gówna" można proponować i stawiać tylko dlatego, że od trzech dziesięcioleci praktycznie nie ma transportu wodnego. A był to [no i może będzie...]  transport najtańszy. Pamiętam, widzę wielki ruch barek i statków na Renie, na rzece Moskwie. A w Polsce  - zamordowano. 

C. Czy „inwestor”, projektanci, wykonawcy, inspektorzy nadzoru nad budową i ODBIOREM tego gównociągu są już za kratkami -i czy odpowiedzą finansowo za sytuację?

Zmieniony ( 30.08.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.