Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Naukawcy i oświata 19 arrow Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Po konsultacji z egzorcystami.
Saturday 04 April 2020 20:21:40.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle na Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Po konsultacji z egzorcystami. Drukuj Email
Wpisał: ks. Dan Reehil, dyrektor   
03.09.2019.

Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Decyzję podjęto po konsultacji z egzorcystami.

Zaklęcia i uroki o których mowa w książce to prawdziwe zaklęcia i uroki. Odczytywane przez istotę ludzką mogą doprowadzić do wywołania złych duchów przez osobę czytającą tekst

http://www.pch24.pl/harry-potter-zniknie-z-biblioteki-katolickiej-szkoly--decyzje-podjeto-po-konsultacji-z-egzorcystami,70601,i.html#ixzz5yRX4ZWNd„Katolicka szkoła w Tennessee usunęła z półek swojej biblioteki książki o Harrym Potterze, po tym jak ksiądz, będący jednocześnie dyrektorem szkoły stwierdził, że mogą one sprawić, że czytelnicy zaczną wywoływać złe duchy” – informuje dziennik „Tennessean”.

 Dziennikarze gazety opublikowali treść e-maila, który ks. Dan Reehil, dyrektor szkoły katolickiej Świętego Edwarda w Nashville, wysłał pracownikom placówki oraz rodzicom uczęszczających do niej dzieci.

Duchowny podkreślił, że decyzję o usunięciu ze szkolnych półek książek o Harrym Potterze podjął po konsultacjach z egzorcystami w USA i Rzymie. To oni zalecili mu podjęcie takich kroków.

 „Zaklęcia i uroki o których mowa w książce to prawdziwe zaklęcia i uroki. Odczytywane przez istotę ludzką mogą doprowadzić do wywołania złych duchów przez osobę czytającą tekst”, napisał ks. Reehil.

 Przedstawiciele katolickiej diecezji Nashville podkreślają, że to Reehil podejmuje decyzje w kwestii swojej szkoły. Dodają przy tym jednak, że książki J.K. Rowling o Harrym Potterze są dostępne na półkach innych bibliotek w diecezji.

 Źródło: ABC News, rp.pl TK

Zmieniony ( 03.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.