Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 19+ arrow "Firmy [SŁUPY] odpowiedzialne za budowę oczyszczalni nie istnieją, POPADŁY W UPADŁOŚĆ"
Wednesday 26 February 2020 22:46:07.28.
W Y S Z U K I W A R K A
"Firmy [SŁUPY] odpowiedzialne za budowę oczyszczalni nie istnieją, POPADŁY W UPADŁOŚĆ" Drukuj Email
Wpisał: prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w stolicy Renata Tomusiak.   
03.09.2019.

"Firmy [SŁUPY] odpowiedzialne za budowę oczyszczalni nie istnieją, POPADŁY W UPADŁOŚĆ"

sj, tm 03.09.2019, https://www.tvp.info/44216124/firmy-odpowiedzialne-za-budowe-oczyszczalni-nie-istnieja-popadly-w-upadlosc
Wykonawca był wybrany w roku 2010. Wtedy też były negocjowane warunki kontraktów. To są firmy, które dzisiaj jako podmioty prawne nie istnieją, bowiem popadły w upadłość.

Natomiast oczywiście nie jest to kwestia osoby prawnej, tylko osób fizycznych, jak zawsze odpowiedzialnych za poszczególne odcinki – powiedziała w trakcie konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w stolicy Renata Tomusiak.

Tomusiak odpowiadała na pytania zadawane Trzaskowskiemu w trakcie konferencji dotyczącej awarii jednego z kolektorów, przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”.

– Wykonawca był wybrany w roku 2010. Wtedy też były negocjowane warunki kontraktów. To są firmy, które dzisiaj jako podmioty prawne nie istnieją, bowiem popadły w upadłość.

Natomiast oczywiście nie jest to kwestia osoby prawnej, tylko osób fizycznych, jak zawsze odpowiedzialnych za poszczególne odcinki. Szczególnie w procesach budowlanych poszczególni specjaliści z branży budowlanej mający uprawnienia inżynieryjne, projektanckie, konkretnych specjalności złożyli swoje podpisy, pieczątki zgodnie z uprawnieniami i certyfikatami – powiedziała Tomusiak.

Jak dodała, „te osoby będą sprawdzane. Natomiast tak jak pan prezydent powiedział, dziś jest jeszcze za wcześnie, czekamy na ostateczne wyniki ekspertyzy wykonywanej przez zespół naukowców, którzy badają to, a jednocześnie są odpowiedzialni za przygotowanie projektu naprawy przesyłu pod Wisłą”.


Mamy roszczenia do konkretnych specjalistów, ale jest dziś za wcześnie. Musimy najpierw zbudować całą analizę i dokończyć ekspertyzę. Pozwólmy pracować dalej osobom, które się na tym znają, nie wyprzedzajmy faktów – powiedziała.

Zmieniony ( 03.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.