Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 19+ arrow SKANDAL w NFZ! Miliony na pensje w centrali.
Wednesday 02 December 2020 14:14:42.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
SKANDAL w NFZ! Miliony na pensje w centrali. Drukuj Email
Wpisał: Narodowy Fundusz Zdrowia   
04.09.2019.

SKANDAL w NFZ! Miliony na pensje w centrali.

A nie ma pieniędzy na podstawowe potrzeby


https://nczas.com/2019/09/04/gigantyczny-skandal-w-nfz-miliony-na-pensje-w-centrali-a-nie-ma-pieniedzy-na-podstawowe-potrzeby/

W czasie kiedy Polska służba zdrowia zmaga się z potwornymi problemami, w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia przyznawane są gigantyczne premie. Od 2018 roku na nagrody poszło ponad 10 milionów złotych!

Stan polskiej służby zdrowia jest opłakany, co przyzna każdy, kto miał z nią do czynienia. Brakuje środków na podstawowe środki, ale przede wszystkim na pensje lekarzy i pielęgniarek. To jednak nie powstrzymuje urzędników, przed przyznawaniem sobie gigantycznych premii.

W 2018 roku w Centrali NFZ wypłacono w ramach nagród 409.000 zł oraz 7.786.766 zł w ramach premii, a w 2019 roku odpowiednio – 59.150 zł i 1.328.842 zł – podało Biuro Komunikacji Społecznej w centrali NFZ. To oznacza, że na premię przeznaczono ponad 9 milionów złotych, a na nagrody przeznaczono kolejne blisko pół miliona złotych.

To wszystko przy gigantycznych brakach w służbie zdrowia i dosłownej niestety śmierci wielu pacjentów w kolejkach. Mimo długiego czasu oczekiwania do lekarzy, których brakuje, NFZ uznał, że premie się należą. To oczywiście jedynie dodatek do i tak przecież wysokich pensji urzędników.

Nagrody wypłacane są pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do realizacji zadań Funduszu – tłumaczy biuro prasowe NFZ.


Zmieniony ( 04.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.