Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Zderzenia z UE arrow Niejaka Spurek do Timmermansa: "Czy wie pan jak ominąć rząd przy rozdawaniu unijnych funduszy?"
Thursday 20 February 2020 14:42:58.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niejaka Spurek do Timmermansa: "Czy wie pan jak ominąć rząd przy rozdawaniu unijnych funduszy?" Drukuj Email
Wpisał: Niejaka Spurek   
06.09.2019.

Spurek w PE do Timmermansa: "Czy wie pan jak ominąć rząd przy rozdawaniu unijnych funduszy?"[video]6.09.2019 https://www.tysol.pl/a36716--video-Spurek-w-PE-do-Timmermansa-Czy-wie-pan-jak-ominac-rzad-przy-rozdawaniu-unijnych-funduszy-


Do sieci trafił filmik z obrad Parlamentu Europejskiego, gdzie widzimy europarlamentarzystkę Wiosny Sylwię Spurek zwracającą się do Fransa Timmermansa. "Czy wie pan, jak można ominąć rząd w przypadku rozdawania funduszy?" - pytała, "zatroskana" o losy Polski.

Jak pan wie w Polsce, skąd pochodzę, ludzie uważają pana za wroga numer 1, albo numer 1 w obronie naszych praw. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Chcę panu bardzo podziękować za doskonałą pracę. Mam wiele pytań - mówiła Spurek do Timmermansa.
 

Pierwsze pytanie dotyczy ochrony budżetu unijnego. Czy wie pan, jak można ominąć rząd w przypadku rozdawania funduszy? Chcę również pana uczulić na pewne zatrważające rzeczy, jeżeli chodzi o poszanowanie prawa w Polsce. Chodzi o skandal Piebiaka. Wiem, że zna pan ten przypadek i chcę zapytać jakie będą kolejne kroki Komisji. Łukasz Piebiak jest wiceministrem ds. sprawiedliwości w Polsce i stracił swoje stanowisko po tym, jak był być może zaangażowany w kampanię zastraszania sędziów, która była koordynowana przez ministerstwo sprawiedliwości. Są dowody na Whatsupie i Facebooku - mówiła europarlamentarzystka Wiosny.
Chcę państwu przypomnieć, że każde nienawistne zdanie nazistowskich sądów było oparte o prawo. I to było całkowicie niezgodne z praworządnością i prawami podstawowymi, ale było to oparte o prawo. I mamy takie wybory w naszej historii. Albo mamy praworządność, albo mamy rządy poprzez prawo, ale to jest dyktatura, i wtedy już nie możemy mówić, że jesteśmy społeczeństwem demokratycznym  - odpowiedział Timmermans.
Zmieniony ( 06.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.