Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 67 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow USA, Ameryki 18+ arrow Są jeszcze wojownicy w Ameryce!! "Po prostu okładałem go pięściami". 8-latek walczył z panterą.
Thursday 20 February 2020 15:21:14.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Są jeszcze wojownicy w Ameryce!! "Po prostu okładałem go pięściami". 8-latek walczył z panterą. Drukuj Email
Wpisał: Pike Carlson   
08.09.2019.

Są jeszcze wojownicy w Ameryce!!

Po prostu okładałem go pięściami”. 8-latek walczył i przeżył atak lwa górskiego

Msies, 8.09.2019 https://www.tvp.info/44300924/po-prostu-okladalem-go-piesciami-8latek-przezyl-atak-lwa-gorskiego


Ośmioletni Pike Carlson z miejscowości Bailey w Kolorado nie stracił głowy, kiedy nagle zaatakowała go pantera, nazywana też lwem górskim. Walczył z nią do czasu, aż przyszedł mu w sukurs ojciec i uratował życie.


Chłopiec opowiedział o swojej historii lokalnej telewizji KUSA z Denver. Wyjaśnił, że bawił się na podwórku z bratem Gage, a kiedy postanowił odwiedzić sąsiada i wyszedł na zalesione zbocze znienacka zaatakował go lew górski.
Pike nie wpadł w panikę, tylko zaczął się zastanawiać, co zrobić. – Po prostu okładałem go pięściami, próbując złapać wszystko, co mogłem. (...) Znalazłem patyk i starałem się wsadzić mu go do oka, ale patyk pękł - opowiadał przed kamerami ośmiolatek.
Tymczasem Gage ruszył na ratunek po ojca, Rona Carlsona. Kiedy mężczyzna przybiegł z nożem, zobaczył syna przypartego przez zwierzę do drzewa. Jego głowa była już w paszczy drapieżnika. Ojciec zdołał ostatecznie odstraszyć napastnika.

– Był cały we krwi – mówił o poranionym synu mężczyzna.

Pike przeszedł już dwie operacje. Ma wciąż uszkodzoną powiekę, którą pokazywał podczas programu telewizyjnego. Czeka go prawdopodobnie jeszcze trzeci zabieg.
Opowiadając o swej niezwykłej przygodzie, która mogła się zakończyć tragicznie, chłopiec nie zdradzał oznak przerażenia. – Niech nikt nie próbuje walczyć z górskim lwem. To oszust – ostrzegał.

Lwy górskim żyją w Ameryce Północnej i Południowej. Nazywa się je też panterami, kuguarami albo pumami płowymi. Zaliczane są do drapieżników z rodziny kotowatych, mogą osiągać do dwóch metrów długości, 80 cm wysokości i ważyć ponad 100 kg. Żywią się głównie małymi ssakami, a większe zjadają na raty. Ludzi atakują rzadko, ale zdarza się, że ze skutkiem śmiertelnym.

Według informacji Colorado Parks and Wildlife, agencji zarządzającej systemem parków stanowych i dziką przyrodą, napastnik z Bailey był rocznym samcem. Został pochwycony z drugim samcem przy zabitej przez nich kozie. Obydwa drapieżniki uśmiercono.


[md: A standardowe gnojki reagują tak: ]
Ten lew górski był nie tylko zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi, ale także dla zwierząt gospodarskich i domowych – mówił szef lokalnego oddziału agencji Mark Lamb w rozmowie z telewizją KUSA.


Zmieniony ( 08.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.