Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 19 arrow Abp Marek Jędraszewski: Uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka
Sunday 20 September 2020 12:33:46.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Abp Marek Jędraszewski: Uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka Drukuj Email
Wpisał: Abp Marek Jędraszewski   
08.09.2019.

Abp Marek Jędraszewski: Uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka

http://www.pch24.pl/abp-jedraszewski--uznano--ze-ciemne-sily-w-postaci-ideologii-lgbt-i-gender-sa-istota-czlowieka,70725,i.html#ixzz5ywTKvEbI

    [Umieszczam relację o tym samym zdarzeniu, co w poprzedniej notce, ale z innego punktu widzenia. Warto. MD]

==========================

Metropolita krakowski podczas 27. Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej mówił o istocie małżeństwa jakim jest pełne zaufanie Bogu. Dodał, że w historii w różny sposób starano się odrzucić, Boga a dzisiaj dzieje się to w przestrzeni instytucji małżeństwa i rodziny. – Uznano, że ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT – podkreślił abp Jędraszewski.

 Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyło ponad 100 tys. wiernych. Obecny był m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z szefem gabinetu prezydenta, Krzysztofem Szczerskim. Abp Marek Jędraszewski w homilii podkreślił znaczenie małżeństwa i rodziny w życiu każdego człowieka, które konstytuuje cały naród.

 „Miłość małżeńska musi być budowana na bezgranicznym zaufaniu do Boga, który pomoże w chwilach trudnych (…) Bóg współdziała z tymi, którzy go miłują. Tak się tworzy małżeństwo, rodzina, a z niej naród. W ten sposób spełnia się pierwotne przykazanie, jakie Bóg dał pierwszym rodzicom stwarzając człowieka na swój obraz, jako mężczyznę i niewiastę. Powiedział im: bądźcie płodni, rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i czynili ją sobie poddaną - wskazał.

Krakowski metropolita podkreślił, że błogosławieństwo Boga spoczywa na kobiecie i mężczyźnie, którzy łącząc się ze sobą, zawierają związek małżeński i decydują się na posiadania potomstwa, a w konsekwencji współtworzenie narodu. Abp Jędraszewski wskazał na obecne w dzisiejszym świecie zagrożenia uderzające w esencję tego błogosławieństwa.

- Zaczyna się od negacji Boga. Ale w momencie, gdy już (Boga) nie ma (...) człowiek pozostaje sam, w duchowej pustce - mówił.

 Duchowny przypomniał, że w epoce Oświecenia powszechne stało się kwestionowanie Boga i jego zamysłu wobec świata. Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu. - Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa - podkreślił.

 - Rozum się wówczas skompromitował odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT - wskazał abp Marek Jędraszewski.

 Zaznaczył, że koncepcje edukacyjne zawarte w standardach WHO uderzają w dziecięcą niewinność, pozbawiając je naturalnej ochrony przed deprawacją i przedwczesną seksualizacją. - To chce się im odebrać i chce się zniszczyć, planując także niszczenie całych społeczeństw i narodów. Bo jakżeż można żyć, gdy podważona jest tożsamość człowieka wynikająca z tych - wydawałoby się najbardziej oczywistej, biologicznej sprawy, jaką jest to, że człowiek jest kobietą i mężczyzną? To się kwestionuje w imię obłąkańczych ideologii, które stają się dla wielu obowiązkowe – podkreślił.

 Źródło: rmf24.pl PR

Zmieniony ( 08.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.