Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Nalaskowski arrow Szokujące doniesienia z Torunia. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Tretyn - zawiesił...
Thursday 20 February 2020 11:20:32.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Szokujące doniesienia z Torunia. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Tretyn - zawiesił... Drukuj Email
Wpisał: prof. Andrzej Tretyn, rektor   
11.09.2019.

Szokujące doniesienia z Torunia.

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zawiesił...

UMK zawiesza prof. Nalaskowskiego za tekst o LGBT!

https://www.fronda.pl/a/umk-zawiesza-prof-nalaskowskiego-za-tekst-o-lgbt,132926.html

Szokujące doniesienia z Torunia. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn zawiesił prof. Aleksandra Nalaskowskiego na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego.

Powód? Felieton na temat LGBT !

Termin zawieszenia prof. Nalaskowskiego zaczyna się dzisiaj, 11 września. O sprawie informuje portal „Nowości. Dziennik Toruński”.

Rektor uczelni uważa, że prof. Nalaskowski dopuścił się postępowania „niegodnego nauczyciela akademickiego”. Zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec niego. Powodem tych działań władz UMK jest felieton pt. „Wędrowni gwałciciele”, prof. Nalaskowskiego, który ukazał się w tygodniku „Sieci”. Naukowiec krytykował w nim ideologię LGBT.

Słowa, jakich użył w tekście dla tygodnika prof. Nalaskowski były wyjątkowo ostre. Jak jednak wyjaśnił w rozmowie z „Nowościami”:

Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki”.

 

Zaznaczył, że z jego felietonem można się oczywiście nie zgadzać, jednak jak dodał – świadomie użyła takiego języka, jakim posługuje się przeciwnik. Stwierdził też:

Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta”.

dam/nowosci.com.pl,Fronda.pl

Zmieniony ( 12.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.