Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow kolaps arrow Jeżeli rząd nie tworzy warunków do rozwoju działalności gospodarczej to nie nadaje się do rządzenia
Wednesday 16 October 2019 12:41:47.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
===============================
 
W Y S Z U K I W A R K A
Jeżeli rząd nie tworzy warunków do rozwoju działalności gospodarczej to nie nadaje się do rządzenia Drukuj Email
Wpisał: Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki   
16.09.2019.

Jeżeli rząd nie tworzy warunków do rozwoju działalności gospodarczej, to nie nadaje się do rządzenia

Odpowiedzialność biznesu” według prezesa partii rządzącej…


https://www.pafere.org/2019/09/15/artykuly/odpowiedzialnosc-biznesu-wedlug-prezesa-partii-rzadzacej/Na początku 2017 roku, w Toruniu, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, odbyła się Konferencja Gospodarcza. Jednym z jej prelegentów był Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej.

W ponad półgodzinnym wystąpieniu przedstawił on swoją wizję tego, czym jest przedsiębiorczość, jaka powinna być, czemu służyć i jaka odpowiedzialność spoczywa na przedsiębiorcach. Powiedział również wówczas dość znamienne słowa odnoszące się właśnie do „odpowiedzialności”… Jednak zanim je zacytujemy, odwołajmy się do innych cytatów…

Kilka lat temu p. Elżbieta Jakubiak, bliska współpracownica śp. Lecha Kaczyńskiego, szefowa prezydenckiej kancelarii, a potem posłanka PiS, podczas jednego z wywiadów prasowych, zwracając się do dziennikarza, powiedziała: „U nas uważa się, że to biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą. Tymczasem to oni przygotowują infrastrukturę do życia, dla biznesu… Gdyby nie urzędnicy, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, bez adresu zameldowania…”. Gdy dziennikarz zareagował twierdzeniem: „Gdyby nie biznes pani byłaby bez pensji”, Elżbieta Jakubiak zripostowała: To nieprawda… Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, (…) przygotowuję działkę pod inwestycję itp… W sumie to ja pozwalam panu pracować…”.

Obecnie urzędujący premier Mateusz Morawiecki również bardzo często w swoich wypowiedziach odwołuje się do potęgi państwa, wskazując na jego olbrzymią rolę w kreowaniu rozwoju gospodarczego, tzw. wsparcia dla biznesu itp. Przykładowo, goszcząc niedawno w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, zauważył: „Wszędzie za różnymi wynalazkami gdzieś stoi grant państwa czy instytucji państwowych. Dlatego cieszę się, że Polski Fundusz Rozwoju idzie w ślady najlepszych. Musimy doprowadzić do tego, żeby innowacyjne przedsiębiorstwa czerpały inspirację z innowacyjnego państwa”.

Wróćmy do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, co prawda sprzed dwóch lat, jednak nigdy przez niego nieodwołanej…

Jarosław Kaczyński: „Odpowiedzialność polskich przedsiębiorców istnieje na dwóch poziomach: Prowadzenie działalności gospodarczej w sposób, który odpowiada wspomnianym przeze mnie obiektywnym wymogom, tzn. zdanie sobie sprawy z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, że to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach tzn. że się po prostu do niej nie nadaje. Mówię o tym dlatego, że nie raz spotykałem się z tymi środowiskami i zgłaszano do mnie postulaty, by te ograniczenia odrzucić. Jeżeli ktoś we współczesnej Polsce, współczesnej Europie, nie jest w stanie działać efektywnie i jeśli te ograniczenia nie zostaną odrzucone to po prostu powinien zająć się czymś innym” [cytat dosłowny – red.].

Trudno uznać wypowiedź prezesa partii rządzącej za „niefortunną”, czy za wypadek przy pracy. Z wcześniejszych cytatów wyłania się bowiem pewna pisowska wizja państwa, ładu społecznego i gospodarczego, która przesycona jest interwencjonizmem i etatyzmem. Niech za podsumowanie do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego posłuży komentarz jednego z internautów, zamieszczony pod opublikowanym filmem: „Taki cytat tu pasuje jako odpowiedź: >>Jeżeli rządzący nie potrafią tworzyć warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, to znaczy, że nie nadają się do rządzenia<<“.

Czy coś tu jeszcze trzeba dodawać?

Posłuchaj wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o „odpowiedzialności biznesu”.Zmieniony ( 16.09.2019. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.