Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow żaba jednak skacze arrow Murzynom w Afryce rządy powinny podnieść płacę minimalną ! Będzie SUKCES...
Thursday 28 May 2020 03:05:50.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Murzynom w Afryce rządy powinny podnieść płacę minimalną ! Będzie SUKCES... Drukuj Email
Wpisał: O. Jacek Gniadek SVD   
16.09.2019.

Murzynom w Afryce rządy powinny podnieść płacę minimalną !

O. Jacek Gniadek SVD

https://www.pafere.org/2019/09/10/artykuly/a-moze-afrykanie-tez-powinni-podniesc-place-minimalna/


Na koniec 2023 r. minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł brutto. – To jest rzeczywiście bardzo duży skok. To będzie trudna sytuacja dla małych przedsiębiorców. Nie jest to akurat moja propozycja. – przyznała minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Wychodzi na to, że projekt dotyczący płacy minimalnej nie był z nią konsultowany.

Do tego dochodzi kolejna trzynastka dla emerytów, 500+ na każde dziecko. Tomasz Terlikowski wczoraj napisał, że jest to “realna dystrybucja środków”, która jest od dawna stosowana na Zachodzie.

Ta “realna dystrybucja środków”, to socjalizm, ale to taka forma socjalizmu, która bulwersowała nawet samego Karola Marksa. Pisze o tym w słynnej krytyce programu gotajskiego “Kritik des Gothaer Programms” i taką redystrybucję nazywa “wulgarnym socjalizmem”.

W odpowiedzi na twierdzenie autorów programu, że produkcja społeczeństwa powinna być równo rozdzielona między wszystkich, Marks pytał: „Czy również wśród tych którzy nie pracują? (…) Ale jeden człowiek przewyższa drugiego fizycznie lub psychicznie i dlatego dostarcza więcej pracy w tym samym czasie lub może pracować dłużej”. Według Marksa taka forma redystrybucji jest niesprawiedliwa.

Do mnie przemawia bardziej logika. Czemu zamiast zbierać pieniądze dla Afryki nie powiemy Afrykanom, żeby podnieśli minimalną pensję? :- )

Zmieniony ( 16.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.