Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Stary Wiarus arrow Nowa Tragedia w Upiornym Lesie
Monday 18 February 2019 22:02:05.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Nowa Tragedia w Upiornym Lesie Drukuj Email
Wpisał: Stary Wiarus , oczywiście   
12.11.2010.

Nowa Tragedia w Upiornym Lesie

Play it again, Anne

Stary Wiarus 08.11.2010 również w lubczasopismach: 154 MITY smoleńskie, A elita !, Emigranci

Znalazlem to ponad cztery miesiące temu. I co, głupio wam? Pani Anna wiedziała już w 48 godzin po katastrofie, jakie były przyczyny. Pewnie od męża, bo on wiedział już w dniu katastrofy. A wy się dalej w tej waszej prokuraturze grzebiecie i grzebiecie?

staryw.blogspot.com/2010/06/16-sekund-z-podkadem-muzycznym.html

http://www.slate.com/id/2250561/
 

Nowa Tragedia w Upiornym Lesie

By Anne Applebaum
Posted Monday, April 12, 2010, at 12:03 PM ET

Lecz tym razem nikt nie podejrzewa spisku mającego na celu zabicie polskiej elity.

   W sobotę, polski prezydent, prezes banku narodowego, szef sztabu generalnego i wielu innych przywódców cywilnych i wojskowych, wśród których znajdowało się kilku moich przyjaciół i koledzy mojego męża, zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Niedaleko tego miejsca, z rozkazu Stalina zamordowano 70 lat temu 20 000 polskich oficerów. Tym razem jednak nikt nie podejrzewa spisku. 

  Oczywiście, kilka marginesowych witryn internetowych może spisek podejrzewać, jakiś polityk może takie podejrzenia wyrazić. Ale rządy Polski i Rosji oraz ogromna większość Rosjan i Polaków uważają, że zawiniły błąd pilota i mgła. Co więcej, dyskusja na temat tych potencjalnych przyczyn katastrofy jest szczera i otwarta. Polski premier Donald Tusk udał się natychmiast na miejsce katastrofy, wraz ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem. Polscy technicy kryminalistyki byli na miejscu w ciągu kilku godzin. Rząd Rosji oferuje pomoc i zwalnia z obowiązku wizowego wszystkich członków rodzin ofiar, którzy pragną udać się do Rosji. Wszędzie są kamery telewizyjne. Urzędnicy na rosyjskim lotnisku występują publicznie, odpowiadają na pytania, rozmawiają z dziennikarzami.

  Dla zachodniego czytelnika nie ma w tym nic niezwykłego. Wszyscy spodziewają się, że takie rzeczy będą miały miejsce po wypadkach lotniczych. Ale w tej części świata, zwłaszcza w tym upiornym lesie, otwarta dyskusja o tragedii stanowi rewolucyjną zmianę. (…)

Zmieniony ( 12.11.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.